2003 rok

9 października br. odbył się sparing w Rzeszowie, w którym udział wzięli najlepsi karatecy z: Stalowej Woli, Tarnobrzega, Dębicy, Brzozowa, Krosna, Łańcuta, Iwonicza i Rzeszowa. Z klubu udział wzięli : Roman Woźniak, Adam Przybyła, Paweł Guzik, Alijew Zabil i Sławomir Furtek.

14 września br. klub zorganizował pokaz karate na rynku w Krośnie z okazji krośnieńskiego pikniku integracyjnego.

4 września 2003r. odbył się nabór do sekcji w Lubatowej w szkole podstawowej i gimnazjum. Zapisy i treningi we wtorki i czwartki od 1700 do 18 30 tel. 0 603 912 373. . Aktualnie trenuje 34 osoby. 3 września 2003r. odbył się nabór do sekcji w Krośnie w szkole podstawowej nr 4. Zapisy i treningi w poniedziałki i piątki od 15 30 do 1700 tel. 0 603 912 373

W dniach od 23 – 27 lipca 2003r. w Krakowie na AWF odbył się Wschodnioeuropejski Obóz Kyokushin Karate. Obóz prowadzili japończycy Shihan Katsuhito Gorai – 5 Dan i Sensei Ryu Narushima – 3 Dan. Z klubu 2 zawodników zdobyło czarne pasy czyli pierwsze stopnie mistrzowskie (1 Dan) : Mariusz Bodzioch i Janusz Wiśniewski. Jest to bardzo duży sukces tych zawodników. Gratulacje !!!. W skład kapituły komisji Kyokushin Polskiego Związku Karate wszedł Sensei Roman Woźniak – 4 Dan.

27 lipca 2003 r. klub zorganizował pokaz karate w Iwoniczu Zdroju z okazji dni Iwonicza.

W dniach 6 – 12 lipca 2003r. odbył się Letni Obóz Szkoleniowy Kyokushin Karate nad zalewem Domasa na Słowacji. Obóz był organizowany przez Podkarpacki Okręgowy Związek Karate w Rzeszowie. Udział wzięło 53 karateków z klubów : Stalowa Wola, Dębica, Tarnobrzeg, Tarnów, Rzeszów, Brzozów, Krosno i Iwonicz Zdrój. Obóz prowadził sensei Roman Woźniak – 4 Dan wraz z sensei Ryszard Kiper – 3 Dan. Poranne rozruchy – biegi na 8 kilometrów prowadził sempai Mariusz Bodzioch. Na ogniskach najlepszym humorem tryskali zawodnicy z Tarnowa, na dyskotekach najlepiej bawiły się karateczki z Dębicy, największe powodzenie u dziewczyn mieli Bociek i spółka z Brzozowa a najlepszym pływakiem okazał się Maciej Chudzik z Rzeszowa. Janusz Wiśniewski poprowadził trening samoobrony – krovmaga. Program z kata zrealizowano do 2 Dana włącznie. Została zorganizowana wycieczka na Zemplińską Sirave i Słowackie Morskie Oko. Do egzaminu na 1 Dan przygotowywali się: Mariusz Bodzioch i Janusz Wiśniewski. 11 lipca odbył się egzamin na wysokie stopnie kyu: Rafał Antończak – 2 kyu, Anna Malmon, Monika Mazurkiewicz, Radosław Stachyra i Maciej Chudzik – 3 kyu, Grzegorz Świętoń i Jakub Orzechowski – 4 kyu.

16 czerwca 2003r. w Krośnie odbył się kolejny egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. Zdali na najwyższe stopnie (pasy): Paweł Guzik – 3 kyu, Alijew Zabil – 3 kyu, Paweł Cisowski – 4 kyu, Karolina Wilk – 5 kyu i Sławomir Furtek – 5 kyu.

V Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Dzieci, Kadetów i Juniorów Młodszych odbyły się w Kolbuszowej 1 czerwca 2003r. Startowało 156 zawodniczek i zawodników z 9 klubów Podkarpacia oraz z Sandomierza. Z klubu startowało 10 osób. Najlepsi : Grzegorz Gajewski I miejsce clicker szk. średnie, Karolina Wilk III miejsce w kata i clicker szk. średnie, Konrad Sowiński III miejsce w kata i clicker szk. średnie, Wojciech Rogoziński III miejsce kata klasy V – VI i Maciej Rohan IV miejsce w kata na 21 startujących. Sędzią głównym był Roman Woźniak.

13 maja 2003r. zorganizowano pokaz karate w Lubatowej w nowej sali gimnastycznej. Od września planuje się utworzenie sekcji karate w Lubatowej.

II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin odbył się w Busku Zdroju 26 kwietnia 2003r. Startowało 80 karateków z 10 klubów. Z klubu najlepiej zaprezentował się Mariusz Bodzioch (75 kg) zajmując II miejsce. Startował również Alijew Zabil (80 kg).

26 kwietnia 2003r. w Przeworsku odbył się Okręgowy Turniej Karate Dzieci, Kadetów i Juniorów Młodszych. Starowało 105 zawodniczek i zawodników z 7 klubów. Z klubu udział wzięło 9 osób. Karolina Wilk była najlepsza w kata i zajęła 3 miejsce w kumite w kat. juniorów młodszych. Magda Szucio w kat. młodziczek wygrała w kata i zajęła 3 miejsce w kumite. Grzegorz Gajewski zajął III miejsce w kumite w kat. juniorów mł. Kierownikiem ekipy był Adam Buczyński.

XXX Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin Karate – Warszawa 29 – 30 marzec 2003r. Udział w nich wzięło 113 zawodników z 67 klubów. Z klubu startował Janusz Wiśniewski, który potwierdził swoją klasę zajmując III miejsce w kat. 75 kg kumite. Był bliski finału, jednak przegrał z Michałem Dziedzicem (Wrocław) – Mistrzem Polski mniejszą ilością złamanych desek. Z okazji 30 – lecia Kyokushin Karate w Polsce kierownik ośrodka Krosno Roman Woźniak został uhonorowany okazałym pucharem.

8 marca 2003r. w Tarnowie odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Południowej Kyokushin Karate. Startowało 112 zawodniczek i zawodników z 22 klubów małopolski, świętokrzyskiego i podkarpacia. Z klubu startowało 5 osób. Najlepiej zaprezentował się Paweł Guzik, który w clicker zajął I miejsce a w kumite II m. nieznacznie ulegając w finale po 2 dogrywkach 2:3 z Kamilem Hajdukiem z Kielc. Był to jego pierwszy start w seniorach, który wypadł nadspodziewanie udanie.

W dniach 20 – 23 lutego 2003r. w Zakopanem odbył się obóz zimowy organizowany wspólnie z Podkarpackim Okręgowym Związkiem Karate w Rzeszowie. Uczystnicy korzystali z maty tatami, sauny, jakuzzi i byli na Kasprowym Wierchu.