Trzy medale w Wiedniu

6 czerwca 2010 roku w Wiedniu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Austrii  „Austrian Open 2010”.  W tegorocznej edycji imprezy udział wzięła rekordowa ilość 420 zawodniczek i zawodników reprezentujących 13 państw (Austrię, Chorwacja, Czechy, Francję, Holandię, Izrael, Niemcy, Norwegię, Polskę, Rosję, Serbię, Słowację, Węgry) . W turnieju udział wzięło dwoje zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate –  Karolina Szczepańska i Michał Półchłopek.

Nasza skromna dwuosobowa ekipa spisała się wyśmienicie przywożąc z Wiednia 3 medale. Karolina broniąca tytułu Mistrzyni Austrii – w kata – stanęła na wysokości zadania i po  raz czwarty wywalczyła najwyższe miejsce na podium. Dodatkowo w kumite ful kontakt juniorek wygrała dwie walki, a w emocjonującym półfinale który w regulaminowym czasie nie przyniósł rozwiązania po dogrywce uległa brązowej medalistce ostatnich mistrzostw Europy zajmując ostatecznie 3 miejsce.

Już w pierwszej turze kata dużą niespodziankę sprawił Michał Półchłopek, który został sklasyfikowany na drugim miejscu. Trzeba zaznaczyć, że na Mistrzostwach Austrii do finału wchodzi jedynie 4, a nie jak w Polsce 8 zawodników i jest to dość duże utrudnienie. W turze finałowej Michał wykazał się dużą odpornością na stres i wywalczył złoty medal, pokonując m. in. najwyższego stopniem w kategorii 11-14 lat posiadającego I DAN reprezentanta Izraela. Michał jest pięciokrotnym Mistrzem Podkarpacia.

wrota.podkarpackie.pl

krosno.pl

krosno24.pl

sportowekrosno.pl

krosnocity.pl

polskalokalna.pl

WYNIKI MISTRZOSTW

GALERIA