Letni obóz Bukowina Tatrzańska 2013

W dniach od 3 do 9 sierpnia 2013 roku w Górskim Ośrodku Wypoczynkowym „STASINDA” w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się letni obóz karate kyokushin zorganizowany przez Krośnieński Klub Kyokushin Karate. Prowadzącymi obóz byli: Shihan Roman Woźniak oraz Sensei: Dariusz Walas, Adam Dziki, Adam Wylaź i Karolina Szczepańska. Stylowy, góralski ośrodek „STASINDA” jest najlepszym miejscem na organizację obozów, oferuje bardzo smaczne i różnorodne posiłki w formie bufetu szwedzkiego. Ośrodek posiada: 4 boiska sportowe na zewnątrz, 3 sale konferencyjne do treningów, basen kryty z biczami i natryskami, dwoma jacuzzi i trzema saunami, szałas do grillowania, komputery z dostępem do internetu oraz świetlicę ze stołami do tenisa stołowego, bilardami, piłkarzyki, hokejem ręcznym i grami zręcznościowymi. Obóz był wyjątkowo udany a pogoda bardzo upalna.

Program obozu obejmował:

– poranny rozruch – bieg w terenie

– treningi karate na macie i w sali konferencyjnej z podziałem na dwie grupy

–  dwukrotnie byliśmy na basenie w Stasindzie

– dwa razy wyjeżdżaliśmy na baseny termalne na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem

– całodniową wycieczkę do Zakopanego i piesze wyjście z Kuźnic na Kasprowy Wierch i zejście doliną Gąsienicową, Murowaniec oraz doliną Jaworzynką

– całodniową wycieczkę nad Morskie Oko i piesze przejście z parkingu na Morskie Oko i z powrotem. Część grupy poszła przez dolinę pięciu stawów.

Pięcioosobowa grupa w składzie: Shihan Roman Woźniak, senpai: Łukasz Szarek, Jan Zając, Patryk Libuszewski i Kamil Kopciuch zdobyła Rysy. Temp wyjścia było duże, trasę z parkingu, przez Morskie Oko na Rysy i z powrotem pokonaliśmy w nieco ponad 8 godzin ( przejście tej trasy planowane jest na prawie 13 godzin)

– wycieczka autokarowa do Niedzicy nad zalewem Czorsztyńskim, plażowanie i pływanie

– rozgrywki sportowe w piłkę nożną i siatkówkę

– turnieje sportowe: tenis stołowy, piłkarzyki i hokej ręczny

– występ zespołu rokowego w ośrodku „STASINDA”

– zabawy integracyjne dla najmłodszych

– pieczenie kiełbasek w szałasie połączony z dyskoteką

– egzamin na kyu

– chrzest na samuraja