Trzy złote medale w Budapeszcie

Trzyosobowa ekipa Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate osiągnęła wspaniały sukces zdobywając 3 pierwsze miejsca w kumite w Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier – Hungarian Open Championship. Zawody odbyły się 18 kwietnia 2015 roku w Erd – 6 km od Budapesztu na Węgrzech. W Mistrzostwach wystartowało 250 zawodników z 7 państw: Anglia, Austria, Niemcy, Polska ( Bielsko-Biała, Zakopane i Krosno) Serbia, Słowacja i Węgry.

Klub z powodzeniem reprezentowali: Oliwia Krupa, Zofia Pitera i Karol Pikuła. Z zawodnikami byli ich rodzice. W zawodach nie mógł wziąć udziału Jakub Prajsnar.

Wymieniona czwórka z dużymi osiągnięciami brała już udział w największych turniejach w Polsce tj. w Józefowie i Piasecznie koło Warszawy i tym razem wyjechała na Mistrzostwa Węgier.

Oliwia wygrała w 2014 roku ranking na najlepszego zawodnika klubu i jest najwyżej notowana ze wszystkich zawodników klubu w Ogólnopolskim Rankingu zawodników IKO.

Zofia, Karol i Jakub zrobili bardzo duże postępy, mają duże osiągnięcia sportowe w zawodach. Są bardzo zaangażowani na treningach. Systematycznie trenują nie tylko w Korczynie ale również i w Krośnie.

Miejsca i kategorie naszych zawodników

Krupa Oliwia               1 miejsce w kumite dziewcząt 2003-2004

Pitera Zofia                  1 miejsce w kumite dziewcząt 2005 – 2006

Pikuła Karol                1 miejsce w kumite chłopców 2007 – 2008

GRATULUJEMY TYTUŁÓW MISTRZÓW WĘGIER !!!