Wszyscy Zawodnicy na podium Międzynarodowych Mistrzostw Czech !!!

2 kwietnia 2016 roku w Hostinne – Czechy odbyły się VI Międzynarodowe Mistrzostwa Czech Karate Kyokushin. Udział wzięło 127 zawodników z 23 klubów z Niemiec, Czech i Polski (Jonkowo k/Olsztyna, Chodel, Świdnica, Iława, Wrocław i Krosno). W Mistrzostwach rywalizowano tylko w kumite. Sensei Jan Soukup, sędzia główny zawodów, podziękował za współpracę następującym osobom: sensei Agnieszka Sypień, sensei Sylwester Sypień, sensei Sebastian Olszak i shihan Roman Woźniak.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 7 zawodników, shihan Roman Woźniak jako sekundant i Rodzice startujących dzieci. Trud, blisko 600 kilometrowej podróży do Czech, został bardzo wynagrodzony – zdobyto 8 medali!!!. Wszyscy karatecy zasłużyli na najwyższe słowa uznania, sprawiając, iż ten wyjazd okazał się największym sukcesem wśród dotychczasowych, zagranicznych wyjazdów. Sensei Agnieszka Sypień, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy, z uznaniem wypowiadała się o naszych zawodnikach.

Zofia Pitera została Mistrzynią Czech w kat. 10 – 11 lat do 35 kg (ważąc 26 kg). Pófinałową walkę  wygrała po efektownym kopnięciu ushiro mawashi geri. Sensei Jan Soukup – Wicemistrz Świata Open 2007′ –  uznał naszą zawodniczkę najlepszym technikiem Mistrzostw.

Oliwia Krupa, zwyciężczyni w kat. 12 – 13 lat do 45 kg, w finale, po bardzo wyrównanej walce i dogrywce, zdecydowanie pokonała zawodniczkę z wyższym kyu (zielony pas).

Jakub Prajsnar zdobył Wicemistrzostwo Czech w kat. 8 – 9 lat open, wygrywając trzy walki. W finale, po niezwykle emocjonującej i wyrównanej dogrywce, w której prowadził po wazari za mawashi geri jodan, przeciwnik dostał również wazari za kaiten geri. O wyniku pojedynku zadecydowało ważenie zawodników, Kuba przegrał, ważąc niecałe 2 kg więcej.

Aleks Łączak, po wygraniu  dwóch walk w kat. 10 – 11 lat do 40 kg, został Wicemistrzem Czech. W finałowej walce przeważał, lecz niestety, musiał uznać wyższość przeciwnika, który zdobył wazari.

Emilia Gazda w kat. 8 – 9 lat open zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, jednak w finale uległa znacznie wyższej i cięższej przeciwniczce, zajmując 2. miejsce.

Karol Pikuła zajął 3. miejsce w kat. 8 – 9 lat open. Po wygraniu dwóch walk, nieznacznie uległ w półfinale, by następnie wygrać w pojedynku o trzecie miejsce, pokonując zawodnika ważącego 13 kg więcej przez ippon.

Maja Wajda, zajmując 3. miejsce w kat 10 – 11 lat do 35 kg, osiągnęła swój największy dotychczasowy sukces.

GRATULUJEMY !!!

Výsledková listina MČR 2016

www.sport.wrotapodkarpackie.pl

www.pfkk.pl