Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate w Varnie 21 – 22.05.2016 r.

W dniach 21 – 22 maja 2016 roku w Varnie – Bułgaria odbyły się XXX Mistrzostwa Europy  Kyokushin Karate Juniorów i Seniorów. Udział wzięło prawie 600 zawodników z 25 państw. Najliczniejszą ekipę stanowili reprezentanci Rosji – 139 zawodników, 110 zawodników wystartowało z Polski a 78 z Ukrainy. Gościem honorowym był shihan Katsuhito Gorai 6 Dan. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Bułgarską Organizację Kyokushin Karate prowadzoną przez shihan Emila Kostov’a 5 Dan.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 5 zawodników: Agata Kandefer, Oliwia Krupa, Kryspin Paradysz, Paweł Machaj, Korneliusz Paradysz oraz shihan Roman Woźniak 5 Dan. Po dwóch dniach podróży ekipa dotarła do Złotych Piasków w Bułgarii, gdzie spędziła tydzień.

Spośród czterech, startujących w kata, zawodników najlepiej zaprezentował się Kryspin – do podium zabrakło jedynie pół punktu – ostatecznie zajął ex aequo 5. – 6. miejsce wraz z ubiegłorocznym zwycięzcą Pucharu Europy. 

Walkę, z rosyjską dominacją, w kumite podjął Kryspin, który swój pierwszy pojedynek zwyciężył przez wazari, niestety, w kolejnym etapie musiał uznać wyższość późniejszego finalisty – wicemistrza z Rosji, kraju, którego zawodnicy prezentowali bardzo wysoki poziom wyszkolenia.

W kumite nasi reprezentanci nie mieli szczęścia – Agata i Oliwia w pierwszych walkach trafiły na późniejsze mistrzynie Europy a Paweł na wicemistrza.

Godna podkreślenia jest waleczna postawa naszych zawodników, którzy, wraz z shihan Romanem Woźniakiem, spędzili wiele miesięcy na przygotowaniach do mistrzostw, poświęcili mnóstwo czasu na treningach i obozach dopracowując techniki, wzmacniając kondycję – niestety, tym razem rosyjscy reprezentanci zdominowali mistrzostwa kontynentu.

Wyjazd na mistrzostwa zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Miasto Krosno.

Wyniki Mistrzostw Europy Juniorów

Wyniki Mistrzostw Europy Seniorów – Varna 22.05.2016