Krośnieński KKK Wicemistrzem 4th IKO TATARIA CUP

W Nowej Sarzynie dn. 11 czerwca 2016r., już po raz czwarty, Leżajski Klub Kyokushin Karate, pod przewodnictwem sensei Dariusza Burdy, zorganizował Międzynarodowy Turniej IKO Tataria Cup. Wystartowało 189 zawodników z 15 krajowych klubów, 4 z Ukrainy i 1 klubu z Mołdawii z miejscowości: Brzostek, Chełm, Chodel, Chrzanów, Dębica, Gorzyce,  Jarosław,  Józefów n/Wisłą, Kraśnik, Krosno, Leżajsk, Lublin, Łęczna, Łętownia, Nowa Sarzyna,  Otwock,  Przeworsk, Rudnik nad Sanem, Sarzyna, Tomaszów Lubelski, Wilkołaz, Zabrze, Zakopane,  Zakrzówek, Zamość, Kiszyniów – Mołdawia , Zhovkva, Rawa Ruska, Odessa i Kriviy Rig – Ukraina. Sędzią głównym  był shihan Roman Woźniak. Turniej  otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Pan Andrzej Rychel.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało jedenastu zawodników i mimo, iż nie każdy z nich stanął na podium, wywalczone miejsca medalowe pozwoliły na zdobycie przez nasz klub wicemistrzostwa drużynowego. Lepszy, w końcowej rywalizacji, okazał się Gospodarz Turnieju, zaś na najniższym stopniu podium uplasował się Lubelski Klub Kyokushin Karate. Zawodnikom sekundował senpai Tomek Pikuła a zdjęcia robili: senpai Grzegorz Prajsnar, Robert Kasprzyk i Krzysztof Kopciuch.

 Na wyjątkowe wyróżnienie, spośród startujących z Krośnieńskiego KKK, zasługuje Maja Wajda. Ta jedenastoletnia zawodniczka, do tej pory, sporadycznie brała udział w zawodach, jednak brak tego rodzaju doświadczenia, jakim są starty w turniejach i sportowej rywalizacji, nie przeszkodził jej stanąć na najwyższym stopniu podium, po wygraniu wszystkich walk przed czasem.

Słowa uznania również dla Izabeli Mielech, która do swoich dotychczasowych sukcesów – głównie w kata – dołożyła kolejny, tym razem w kategorii  kumite. Iza – waży 22 kg, startowała w kat. do 35 kg, zdecydowanie, pokonywała zawodniczki w drodze do finału, w którym prowadziła po przyznaniu wazari – niestety, na dwie sekundy przed końcem walki, jej, znacznie cięższa konkurentka, zadała kopnięcie odbierające Izie wygraną.

Jakub Prajsnar ważąc 31 kg startował w kat. do 40 kg., różnica wagowa nie miała już, na szczęście, większego znaczenia. Kuba stoczył trzy, niezwykle zacięte pojedynki z cięższymi od siebie przeciwnikami ( w tym dwa z Ukraińcami ) i w pięknym stylu, zdecydowanie sięgnął po zasłużone złoto.

Aleks Łączak, jego waleczna postawa i wysokie umiejętności, tym razem pozwoliły na zajęcie drugiego miejsca. W półfinale pokonał przeciwnika ważącego 10 kg więcej, a w walce finałowej nieznacznie uległ zawodnikowi z Mołdawii.   

Dla Gabrieli Kasprzyk w kat. + 35 kg był to pierwszy start w międzynarodowym turnieju. Pierwszą walkę wygrała z rywalką o głowę wyższą i ostatecznie zajęła 4 miejsce.

W kategorii kata, rozgrywanej pośród zawodników od 6. kyu, startowali Agata Kandefer i Kryspin Paradysz. Nasza utytułowana zawodniczka stanęła na najniższym stopniu podium. Kata sushiho w wykonaniu Kryspina okazało się bezkonkurencyjne – zdecydowana wygrana naszego zawodnika w tej kategorii.

Do Nowej Sarzyny rywalizować pojechali również Emilia Gazda,  Paula Szybisty, Oliwia Krupa i Karol Pikuła – jednakże tym razem nie udało im się zdobyć miejsc medalowych. Należą się im podziękowania za chęć rywalizacji i pokazanie sportowego ducha. Prawdziwy sportowiec, karateka wie, iż nie zawsze się wygrywa, bywa, iż ważniejsze jest zwycięstwo w walce nad samym sobą, w drodze do podjęcia kolejnych prób w sportowej rywalizacji. I za taką postawę – dziękujemy.  

Był to ostatni start przed wakacjami naszych zawodników w bardzo bogatym kalendarzu zawodów. Gratulujemy kolejnych zwycięstw. Przed nami zgrupowanie szkoleniowe na Solinie w dniach 17 – 19 czerwca i egzamin na stopnie szkoleniowe kyu 22 czerwca br. OSU

Miejsca naszych zawodników:

Zawodnik

Kumite

kata

Wajda Maja

1

 

Prajsnar Jakub

1

 

Paradysz Kryspin

 

1

Mielech Izabela

2

 

Łączak Aleks

2

 

Kandefer Agata

 

3

Kasprzyk Gabriela

4

 

WYNIKI IKO TATARIA CUP 2016

www.krosno.pl

www.sport.wrotapodkarpackie.pl