• Aleks Łączak - Mistrzostwa Europy, Wrocław 2019

Patryk Dobrzański brązowym medalistą Mistrzostw Polski!!!

22 października 2016r. w Olsztynie odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z udziałem 201 zawodników z 60 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Podczas zawodów odbył się również XI Olsztyński Festiwal Sztuk Walki. Organizatorem tych trzech imprez był Olsztyński Klub Kyokushin Karate prowadzony przez sensei Marka Wieczorka. Otwarcia imprezy dokonali: Wicemarszałek Woj. Warmińsko-Mazowieckiego Wioletta Śląska – Zyśk i Poseł RP Paweł Papke. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak. Patronat Honorowy pełnił Ambasador Japonii Pan Shigeo Matsutomi.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało trzech zawodników  pod opieką shihana Romana Woźniaka jako sędziego. 

Wyjątkowe słowa uznania i gratulacje dla Patryka Dobrzańskiego, który, mimo iż zmagał się z kontuzją, pokonał dwóch wymagających rywali, Jednak w walce o finał kontuzja nie pozwoliła mu dokończyć walki, ostatecznie zdobywając brązowy medal w kumite juniorów do 60 kg.

Nasz drugi reprezentant w kumite, Paweł Machaj, po niezgodnym z przepisami kumite kopnięciu przez przeciwnika i Jego dyskwalifikacji, wygrał tą walkę. Jednak do następnej walki już o medal nie został  dopuszczony, jako niezdolny. W tym przypadku sprawdziło się powiedzenie ” gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta”

Jedyna reprezentantka Krośnieńskiego KKK  w rywalizacji kata, Agata Kandefer, zajęła najbardziej nie lubiane przez sportowców, czwarte miejsce. Do wskoczenia na najniższy stopień podium zabrakło dosłownie pół punktu. Jednakże należy podkreślić fakt, iż czwarte miejsce w krajowej rywalizacji 24 zawodniczek w kata to niewątpliwie powód do dumy i duży sukces naszej zawodniczki.

Czasem tak w sporcie bywa, iż mimo najwyższych umiejętności, woli walki i zaangażowania do upragnionego medalu brakuje po prostu…szczęścia. Naszemu dzielnemu trio dziękujemy za udział w mistrzostwach i gratulujemy wspaniałych rezultatów. Koszty pobytu na Mistrzostwach Polski pokrył Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.

Wyniki Mistrzostw Polski Juniorów

Wyniki Mistrzostw Polski Seniorów

www.krosno.pl

www.sport.wrotapodkarpackie.pl