Kryspin Paradysz Wicemistrzem Polski Młodzieżowców

W dniu 12 listopada 2016r. Szczecinecki Klub Kyokushin Karate zorganizował XXVII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin. Współorganizatorami Mistrzostw byli: Urząd Miasta Szczecinka, Ośrodek Sportu i Rekreacji Szczecinek oraz Szczecinecka Agencja Promocji Kultury. W zawodach wzięło udział 122 zawodników (roczniki 1995, 1996, 1997, 1998) z 35 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentował Kryspin Paradysz, dla którego był to debiut w startach młodzieżowców. Nasz utytułowany zawodnik wziął udział w rywalizacjach kata i kumite. Po pierwszej rundzie kata zajmował 3. miejsce, by ostatecznie uplasować się na 5. pozycji. Natomiast w kumite, Kryspin potwierdził swój bardzo wysoki poziom wyszkolenia, pokonując przez ippon w pierwszej walce doświadczonego zawodnika  efektownym i niezwykle trudnym „nożycowym” mawashi geri jodan. Drugą walkę, również przed czasem, Kryspin rozstrzygnął na swoją korzyść. W finale, pomimo wykonania skutecznego kopnięcia ushiro geri, nasz zawodnik dostał niesłuszne upomnienie i w rezultacie musiał uznać wyższość przeciwnika po werdykcie sędziowskim (jeden z arbitrów przyznał zwycięstwo Kryspinowi).

Debiutujący w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców Kryspin, po raz kolejny udowodnił, iż jest niezwykle utalentowany, co w połączeniu z pracowitością i odpowiednim szkoleniem, dało mu tytuł Wicemistrza kraju.

WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI

www.sport.wrotapodkarpackie.pl