Wszyscy na podium na turnieju w Adamówce

W dniu 19 listopada 2016 roku w Adamówce odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy. Organizatorem był Leżajski Klub Kyokushin Karate, prowadzony przez sensei Dariusza Burdę. Współorganizatorem był Urząd Gminy Adamówka i Pan Jan Brzyski. Na starcie turniej zgromadził 140 zawodników z 9 klubów: Bielska Białej, Brzostka, Chełma, Gorzyc, Dukli, Krosna, Nowej Sarzyny, Leżajska, Tomaszowa Lubelskiego, Radzynia Podlaskiego, Rudnika nad Sanem i Zamościa.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate, pod opieką sensei Adama Buczyńskiego i sensei Marka Sawczuka, reprezentowało – 16 zawodników, którzy przywieźli szesnaście trofeów – siedmiokrotnie wchodzili na najwyższy stopień podium, cztery razy odbierali srebro, pięciokrotnie brąz. Szesnaście miejsc medalowych – stuprocentowa skuteczność –  pozwoliła na zajęcie drugiego miejsca drużynowo, – na pierwszym uplasował się Klub Gospodarzy.

Nasi zawodnicy udowodnili, nie po raz pierwszy (był to już dwudziesty wyjazd na zawody karate w tym roku), iż ciężka praca, zaangażowanie, samodyscyplina, w parze z talentem i regularnymi treningami pozwalają na ociągniecie imponujących wyników. Dziękujemy za to, iż mimo innych zajęć szkolnych (i często także pozaszkolnych) znajdują czas, siły i chęci, by ciężko trenować w tygodniu a w dni wolne sprawdzać się w sportowej rywalizacji  przywożąc kolejne trofea, które przynoszą dumę naszemu Klubowi.                   

Klasyfikacja medalowa:

Zawodnik

miejsce  w kumite

Pitera Zofia

1

Korona Karina

1

Prajsnar Jakub

1

Pikuła Karol

1

Sudyka Adrian

1

Bilski Dominik

1

Bernacki Szymon

1

Gazda Emilia

2

Wajda Maja

2

Bilska Wiktoria

2

Prajsnar Patryk

2

Śmietana Jolanta

3

Mielech Izabela

3

Kasprzyk Gabriela

3

Ornalik Jakub

3

Ornalik Konrad

3

Drużynowo:

  1. Leżajski KKK 75 pkt.
  2. Krośnieński KKK 52 pkt.
  3. UKS KK Brzostek 28 pkt.

wyniki-turnieju-w-adamowce-19-11-2016r