• Aleks Łączak - Mistrzostwa Europy, Wrocław 2019

VII Mikołajkowe Mistrzostwa Krośnieńskiego KKK

3 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół w Korczynie odbyły się VII Mikołajkowe Mistrzostwa Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Wystartowało 106 zawodników z 8 sekcji klubu: Besko, Dukla, Jedlicze, Korczyna, Krosno, Krempna, Nowy Żmigród i Zręcin. Przeprowadzono 4 konkurencje z podziałem na wiek, płeć, wagę i stopień zaawansowania: gimnastyka (3 ćwiczenia), tarcze, kata i kumite.

Zawody przygotowali i sprawnie przeprowadzili: shihan Roman Woźniak i sensei Ireneusz Kasza, a sensei Radosław Gonet załatwił paczki dla uczestników. Dziękujemy następującym sponsorom za pomoc w organizacji turnieju:
GRAN – PIK Brzozów – paczki
Huta Szkła Artystycznego „Zorza” w Jedliczu – puchary szklane
Firma przewozowa „MIŚ” Robert Wielgos – czekolady
Firma Handlowa „Dominik” Waldemar Bochnia – Chlebna – drożdżówki
 

Dziękujemy również rodzicom i trenującym w klubie, którzy pomagali w sprawnym przeprowadzeniu zawodów: Barbara Brela, Barbara Wietecha, Domicela Światek, Anna Szustakowska, Dorota Dobrzańska, Magda Kolanko, Olga Bidnik, Oliwia Wilusz, Rafał Dziura, Robert Kasprzyk, Wojciech Fic, Krzysztof Piękoś, Gracjan Bożek,  Bartek Kolanko i Bartek Wietecha.

Sędzią głównym był shihan Roman Woźniak, ponadto zawody sędziowali: sensei  Ireneusz Kasza i Adolf Pasterczyk, senpai Dariusz Ząbik, Piotr Wilusz, Piotr Mroczka, Kryspin Paradysz, Gabriel Bożek, Patryk Dobrzański, Jakub Kasza i Michał Wolanin.

Pod koniec rywalizacji zawodników odwiedził Święty Mikołaj, który rozdawał paczki dla startujących dzieci.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród  dzieci jak i ich rodziców oraz sympatyków Klubu.

Wszyscy uczestnicy VII Mikołajkowych Mistrzostw Klubu otrzymali paczki od Świętego  Mikołaja, dyplomy, puchary szklane, czekolady, drożdżówki i napoje. W zawodach startowały dzieci i młodzież w wieku od 5 – 13 lat.

Również 3 grudnia br. 18 – to osobowa reprezentacja klubu z powodzeniem wystartowała na turnieju w Zakopanem zdobywając 20 pucharów i 1 miejsce drużynowo. Wkrótce informacja i zdjęcia.

21 grudnia 2016 roku (środa) o godz. 16.00 w Zespole Szkół w Korczynie, podczas egzaminu na kyu, nastąpi podsumowanie startów zawodników w 2016 roku. Ogłoszony zostanie ranking 10. najlepszych karateków w 2016 roku.