• Aleks Łączak - Mistrzostwa Europy, Wrocław 2019

Podsumowanie startów zawodników Krośnieńskiego KKK w 2016 roku

21 grudnia 2016 roku w Korczynie podczas egzaminu na kyu odbyło się podsumowanie startów zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate w 2016r. W mijającym roku wzięto udział w 22 zawodach karate kyokushin rozegranych w kraju i za granicą. Starty odbywały się, kolejno, w miejscowościach: Chodel k/Lublina, Kuryłówka k/Leżajska, Budapeszt – Węgry, Leżajsk, Piaseczno k/Warszawy, Hostinne – Czechy, Jasło, Dukla, Zamość, Ruda Śląska, Varna – Bułgaria, Ostrów Mazowiecka, Tomaszów Lubelski, Nowa Sarzyna, Leżajsk, Mielec, Olsztyn, Józefów k/Warszawy, Szczecinek, Adamówka k/Przeworska, Lublin i Zakopane. W zawodach zdobyto rekordową ilość 219 pucharów. Miejsca na podium w tym roku zajmowało 58 zawodników klubu. Pierwsze miejsce w Rankingu zawodników Krośnieńskiego KKK za 2016 rok zajęła Oliwia Krupa, która stawała na podium w 12 rywalizacjach w kraju i zagranicą, zgromadziła 98 punktów, wyprzedzając o 18 punktów drugiego Aleksa Łączaka i o 21 punktów trzeciego w rankingu, Jakuba Prajsnara.

Do największych sukcesów klubu w 2016 roku zaliczyć należy:
* indywidualnie:
Srebrny medal na MP Młodzieżowców w Szczecinku Kryspina Paradysza
Brązowy medal na MP Juniorów w Olsztynie Patryka Dobrzańskiego
Srebrny i brązowy medal na Pucharze Europy w Lublinie Oliwii Krupy
Brązowy medal na Pucharze Europy w Lublinie Zofii Pitery
Osiem pucharów na Mistrzostwach Czech w Hostinne
Trzy puchary na Mistrzostwach Węgier w Budapeszcie

* drużynowo:
1 miejsce na XVIII Mistrzostwach Podkarpacia w Jaśle
1 miejsce na III Pucharze Podkarpacia w Mielcu
1 miejsce na Turnieju w Zakopanem
1 miejsce na Turnieju w Dukli
2 miejsce na Turnieju w Leżajsku
2 miejsce na Turnieju w Nowej Sarzynie
2 miejsce na Turnieju w Adamówce
4 miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Południowego w Leżajsku
 
Ponadto w 2016 roku Klub zorganizował:
– pięć obozów sportowych karate kyokushin w: Murzasichle (dwukrotnie), Solinie i Lubeni (dwukrotnie)
– Ogólnopolski Turniej w Dukli i Zawody Mikołajkowe w Korczynie;
– prowadzono regularne treningi karate kyokushin w 8 sekcjach Klubu w: Besku, Dukli, Jedliczu, Korczynie, Krośnie, Krempnej, Nowym Żmigrodzie i Zręcinie;
– dwóch ćwiczących w Klubie zdało na czarny pas: Adolf Pasterczyk 1 Dan (egzamin podczas obozu w Nałęczowie) Adam Przybyła 2 Dan (egzamin podczas obozu w Lublinie).
 

Shihan Roman Woźniak, wraz z sensei Ireneuszem Kaszą, wyróżnili 10 najlepszych zawodników Klubu w 2016 roku – wręczono dyplomy, puchary, upominki i słodycze.

Doceniono również medalistów Mistrzostw Polski Kryspina Paradysza i Patryka Dobrzańskiego wręczając im karategi i torby.

Czołowi zawodnicy klubu: Oliwia, Zosia i Aleks wręczyli shihanowi kwiaty w podziękowaniu za motywację, wsparcie i przygotowywanie ich do startów w zawodach.

Ranking klubowy za 2016 rok w załączeniu

Punktacja opracowana na podstawie Rankingu punktowego POZK

 

I m.

II m.

III m.

V – VI m.

VII-VIII

m.

Mistrzostwa Europy

30 pkt.

25

20

6

3

MP Juniorów, Młodzieżowców

20

17

14

4

2

PP Młodzików i Juniorów, P Europy

15

12

9

2

1

MM Południowego i MMM, M. Węgier, M. Czech

9

6

3

Pozostałe zawody

5

3

1

28 listopada br., podczas treningu, Klub odwiedził z-ca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran. Wręczył nagrody dla najlepszych zawodników Klubu mieszkających w Krośnie: Izabeli Mielech i Aleksa Łączaka. Wyróżnił również shihana Romana Woźniaka za całokształt działalności, zasługi na rzecz upowszechniania sportu oraz wysokie wyniki uzyskiwane we współzawodnictwie sportowym przez zawodników Krośnieńskiego KKK.

W tym roku shihan Roman Woźniak obchodził 40 – lecie treningów karate kyokushin. 15 grudnia br. z rąk Wojewody Podkarpackiego Ewy Lenart otrzymał  Srebrny Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę

Shihan Roman Woźniak i sensei Ireneusz Kasza podnieśli swe kwalifikacje zdobywając licencje sędziowskie WKF (Word Karate Federation – karate olimpijskie) na kursie sędziowskim w Jabłonnej k/Lublina w dniach 16-18 grudnia br.

Po podsumowaniu 2016 roku odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu z podziałem na dwie grupy. Zdający, w zależności od kyu, po serii wymagających ćwiczeń ogólnorozwojowych, wykonywali skok przez kij lub pas, mae tobi geri (kopnięcie z wyskoku) w piłeczkę zawieszoną na lince, tamashiwari (łamanie desek) oraz techniki karate, kata i walki, zdobywając kolejne stopnie kyu.

Na najwyższe stopnie zdali: Paradysz Kryspin – 1 kyu, Kandefer Agata, Pasterczyk Aleksandra – 2 kyu, Wajs Iwona – 3 kyu, Szustakowska Anna, Choińska Agata i Świątek Domicela – 4 kyu.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich!

ranking-zawodnikow-kkkk2016

www.terazkrosno.pl