8 pucharów na Turnieju w Zamościu

6 maja 2017r. w Łabuńkach k/Zamościa odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin oraz III Ogólnopolski Turniej o Puchar Wójta Gminy Łabunie w kategoriach wiekowych dzieci i juniorów. W zawodach uczestniczyło łącznie 204 zawodników z Lublina, Białej Podlaskiej, Tomaszowa Lubelskiego, Krosna, Przeworska, Chełma, Radzynia Podlaskiego, Dukli, Chodla, Świdnika, Białegostoku, Wohynia, Zamościa oraz z Ukrainy – Rawa Ruska.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate, pod opieką sensei Adama Buczyńskiego i sensei Marka Sawczuka, reprezentowało 9 zawodników. Pięcioro z nich zdołało stanąć na podium zdobywając łącznie 8 pucharów.

Trzy najmłodsze reprezentantki naszego Klubu  – Jolanta Śmietana, Karina Korona oraz Izabela Mielech nie miały sobie równych, zdobywając pierwsze miejsca zarówno w konkurencji kata jak i kumite.

Najmłodsza nasza zawodniczka Jola, po wykonaniu kata, otrzymała bardzo wysokie noty sędziowskie oraz ogromne brawa od zgromadzonej w hali publiczności.

Karina kontynuuje swoją zwycięską passę w kumite. To jej trzeci z rzędu triumf na zawodach i zarazem 5 podium w tej kategorii w tym roku.

Iza, w zaciętej i wyrównanej walce finałowej, w ostatnich sekundach, wykonując technikę punktowaną na wazari, zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Wiktoria Bilska w konkurencji kata, po raz kolejny, zaprezentowała bardzo wysoki poziom i wyszkolenie techniczne, co zaowocowało zdobyciem I miejsca.

Dla Macieja Szybiaka zawody te okazały się przełomowe, pierwszy raz w swojej karierze zawodniczej wywalczył podium w konkurencji kumite zdobywając III miejsce.

Sportowego szczęścia zabrakło tym razem pozostałym naszym zawodnikom: Antoniemu Przybyle, Annie Szubert, Pauli Szybisty i Aleksandrze Szynadak.

Wyniki Naszych zawodników:

Jolanta Śmietana – I miejsce kata, I miejsce kumite;

Karina Korona –    I miejsce kata, I miejsce kumite;

Izabela Mielech –  I miejsce kata, I miejsce kumite;

Wiktoria Bilska –  I miejsce kata;

Maciej Szybiak –  III miejsce kumite.

Wyniki Ogólnopolski Turniej

Wyniki Mistrzostw Wojewodztwa LubelskiegoMiJM