• Aleks Łączak - Mistrzostwa Europy, Wrocław 2019

Sukcesy na Mistrzostwach Czech

W dniu 6 maja 2017r w miejscowości Hostinne rozegrano Otwarte Mistrzostwa Republiki Czeskiej Karate Kyokushin. W turnieju rywalizowało (tylko kategoria kumite) 107 zawodników z 24 klubów karate z Czech, Polski, Słowacji, Ukrainy oraz Węgier. Sędzią głównym był uznany czeski karateka sensei Jan Soukup.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało sześciu klubowiczów, którzy łącznie zdobyli 5 trofeów.

Medal z najcenniejszego dla sportowca kruszcu wywalczył, po stoczeniu trzech emocjonujących walk, Aleks Łączak. Mimo wagi poniżej 40 kg, Aleks trafił do kategorii +40kg, jednak nie miał problemów z pokonaniem Czecha (zawodnik z zielonym pasem) oraz  dwóch cięższych rodaków.

Czasem potrzeba przejechać ponad 600 km, by w półfinale skrzyżować rękawice z klubowym kolegą – doświadczył tego Jakub Prajsnar, który z czeskiego turnieju przywiózł srebrny krążek, finał przegrywając z zawodnikiem gospodarzy.

Półfinałowym przeciwnikiem Kuby był Karol Pikuła, który po zaciętej dogrywce, musiał uznać wyższość „przyjaciela z podwórka” i ostatecznie uplasował się na najniższym stopniu podium.

Oliwia Krupa, nasza utalentowana fighterka, również po bardzo wyrównanej walce i dogrywce, wywalczyła brąz.

Maja Wajda pokazowo wygrała pierwszy pojedynek, w drugim uległa przeciwniczce, jednak w trzeciej walce pokazała sportowego ducha i pewnie sięgnęła po brąz.

Najmłodsza zawodniczka, Emilia Gazda, w swojej pierwszej walce trafiła na znacznie wyższą i cięższą zawodniczkę (żółty pas) – ogromne brawa i gratulację za odważną postawę – niestety, czeski turniej nie okazał się dla Emilki „medalowy”.

Dziękujemy naszej walecznej drużynie za godne reprezentowanie i rozsławianie naszego Klubu poza granicami kraju!

Miejsca Naszych zawodników:

Łączak Aleks –         1 m.

Prajsnar Jakub –      2 m.

Pikuła Karol –           3 m.

Krupa Oliwia –          3 m.

Wajda Maja –           3 m.

www.krosno.pl

www.sport.wrotapodkarpackie.pl