Zgrupowanie szkoleniowe nad Soliną, egzamin na kyu

W dniach 16-18 czerwca 2017r., po raz kolejny, odbyło się zgrupowanie w DW Rewita, ośrodku położonym nad malowniczym, solińskim zalewem. Do Klubowiczów z Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate dołączyli karatecy trenujący w Przeworsku, Rzeszowie oraz Leżajsku.

W piątkowe popołudnie pogoda umożliwiła przeprowadzenie treningu na świeżym powietrzu, zaawansowaną grupę poprowadził shihan Roman Woźniak, szczególny nacisk kładąc na doskonalenie technik w ruchu – ido geiko. Po treningu siły regenerowano w basenie, a po kolacji, zajęcia grupy młodszej, poprowadził sensei Ireneusz Kasza. Wieczorem nastąpiła „obozowa integracja” na dyskotece w kawiarni „Rajska”.

Sobotnia pogoda nie pozwoliła już na trening nad brzegiem solińskiego zalewu, trenujący przenieśli się do hali sportowej, gdzie, podobnie jak dzień wcześniej, trening prowadził shihan Roman Woźniak – grupa zaawansowana trenowała  najwyższe kata. Na drugiej połowie hali, sensei Małgorzata Badocha z Przeworska prowadzała zajęcia dla grupy młodszej. Po basenie i wieczornych zajęciach z sensei Ireneuszem Kaszą, uczestnicy bawili się na dyskotece przy grillu – świetne humory sprawiały, że nawet deszcz nie był w stanie zepsuć im zabawy i przeszkodzić w tańcach pod gołym niebem. Specjalne podziękowania dla senpai: Barbary Wietechy, Michała Wolanina i Szymona Bernackiego za nieocenioną i sprawną pomoc w organizacji grilla.

Po niedzielnym treningu uczestnicy spędzali czas na kajakach, rowerkach wodnych, pływaniu, graniu w piłkę i tenis ziemny. Po obiedzie nadszedł czas wyjazdu, wszyscy zgodnie przyznali, iż z miłą chęcią powrócą, w te strony, za rok. 

21 czerwca br. w ZS w Korczynie, trenujący w klubie z filii: Krosno, Jedlicze, Dukla, Nowy Żmigród, Korczyna, Besko i Zręcin przystąpiło do egzaminu na stopnie kyu. Nad prawidłowym przebiegiem czuwał shihan Roman Woźniak.

O godzinie 16.00 rozpoczął się egzamin dla grupy młodszej – po ponad dwugodzinnym wykonywaniu wymagających ćwiczeń fizycznych i technik, odpytywaniu z terminologii sztuki karate (wymagane nazewnictwo po japońsku) młodsi zdający mogli cieszyć się zdobyciem kolejnych stopni kyu.

Starsza grupa egzamin rozpoczęła od trudnych i niekiedy bardzo wyczerpujących ćwiczeń ogólnorozwojowych (zdający na najwyższe stopnie musieli wykonać nawet 70 pompek na pięściach), wymagano min. wielokrotnego (w tył i przód) przeskoczenia przez złożony pas (kij w przypadku zdawania na 1.kyu), wykonania trudnych ćwiczeń potwierdzających niezbędne rozciągniecie, różnorodnych wyskoków oraz tzw. krokodylków (poruszanie się na piąstkach w pozycji tuż nad parkietem). Zdający na wyższe stopnie musieli wykazać się skocznością i precyzją wykonując mae tobi geri – kopnięcie z wyskoku piłeczki zawieszonej nad głową. W kolejnej części egzaminu sprawdzano w jakim stopni zdający przyswoili techniki: kihon, ido geiko oraz kata. Wreszcie przyszedł czas na niezwykle widowiskowe tameshiwari – łamanie desek dowolną techniką oraz na kumite.

Po trzygodzinnym egzaminie wszyscy zdający mogli czerpać satysfakcję, że ich systematyczne, wymagające treningi pozwoliły na zdobycie wyższych stopni kyu.

Na najwyższe stopnie zdali:
1 kyu – Kamil Kopciuch, Jeremi Sawczuk
2 kyu – Patryk Dobrzański
3 kyu  – Weronika Bęben, Paweł Machaj, Jakub Kasza, Ernest Pietruszka
4 kyu – Oliwia Krupa, Michał Wolanin, Wojciech Fic
 

Gratulujemy wszystkim zdającym i do zobaczeniu we wrześniu – OSU!