Mistrzowskie trio – nowe stopnie dan w Krośnieńskim KKK

Słabi widzą przeszkody.
 Silni widzą jednie cel.
 Najlepsi widzą przeszkody i dążą do celu”.
Oyama

 

W dniach 17 – 20 sierpnia 2017r., podczas IKO Summer Camp w Lublinie, trzej sensei Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate przystąpili do egzaminu na kolejne stopnie dan: Radosław Gonet i Ireneusz Kasza – na 3 dan, Marek Sawczuk – na 2 dan. W obozie udział wzięli również: shihan Roman Woźniak i senpai Bartłomiej Wais. Dwuetapowy egzamin przeprowadził shihan Katsuhito Gorai. W sobotę kandydaci, na kolejne stopnie, musieli wykazać się znajomością kihon, ido geiko, kata oraz wykonać szereg ćwiczeń potwierdzających ich przygotowanie sprawnościowe i kondycyjne. Niedzielną część egzaminu poświęcono na kumite, zdający mieli okazję powalczyć z Mistrzem Świata Open z 2011 roku sensei Terielem Nikoleishvili.

Radosław Gonet trenuje kyokushin karate od 1987r. – piękny jubileusz trzydziestolecia treningów przypieczętował zdaniem egzaminu na 3 dan.

Ireneusz Kasza, trenuje od 1991r. – po dwudziestu sześciu latach od pierwszego treningu, może założyć czary pas z już trzecią, złotą belką – 3 dan.

Marek Sawczuk przygodę ze sztuką karate rozpoczął w 1987r., jednakże zmuszony był przerwać treningi. Do sztuki karate powrócił w 2009r. – w Lublinie zdał egzamin na 2 dan.

Droga do kolejnych stopni mistrzowskich dan to lata systematycznych treningów, czas poświęcony doskonaleniu technik, to chwile przezwyciężania swoich słabości, przekraczania granic możliwości, to czas nieustannego pielęgnowania w sobie pasji sztuki kyokushin karate. Nasi sensei udowodnili, iż praca w połączeniu z wiarą w założony cel, prowadzi do jego osiągnięcia. Są wzorem i inspiracją dla młodych adeptów sztuki karate, służą im pomocą, pomagają rozwijać ich umiejętności i talenty. Sensei Radosław, Ireneusz i Marek są dumą Krośnieńskiego KKK – dziękujemy i gratulujemy.