Międzynarodowy sukces na Turnieju w Serbii

Zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate powakacyjny sezon rozpoczęli od niezwykle udanego startu podczas międzynarodowego turnieju KYOKUSHIN BELGRADE TROPHY, 30 września 2017 roku w Belgradzie. Organizatorem zawodów był IKO Branch Chief sensei Žarko Petković. W rywalizacji udział wzięli zawodnicy z siedmiu państw, w tym tyko nasz Klub z Polski

Czterech zawodników Krośnieńskiego KKK, wchodząc na podium ośmiokrotnie, wykonało 200% założonego planu.

Oliwia Krupa, po stoczeniu dwóch walk, musiała uznać wyższość reprezentantki gospodarzy i w kategorii kumite do 55 kg zajęła drugie miejsce. W konkurencji kata Oliwka nie oddała prowadzenia, które objęła po pierwszej turze i kolejny złoty medal powiększył jej kolekcję trofeów.

Aleks Łączak, w swojej koronnej konkurencji kumite (do 45 kg), pewnie pokonał w finale Serba. W kata uplasował się na trzecim stopniu podium.

Wiktoria Bilska, po raz kolejny udowodniała, iż systematyczne treningi, w połączeniu z talentem, owocują miejscami medalowymi – tym razem dwukrotnie wchodziła na drugi stopniu podium. W finale kumite (do 45 kg) Wiktoria uległa reprezentantce Iraku, zaś w kategorii kata, wraz z Oliwką, zdeklasowała konkurencję, jednakże pierwsze miejsce jest tylko jedno i tym razem Wiktoria zdobyła srebro.

Karol Pikuła, nasz najmłodszy fighter, w kumite do 35 kg, uplasował się na trzecim miejscu, ulegając późniejszemu zwycięzcy kategorii. W kata, po pierwszej serii również był trzeci, jednakże druga seria to pokaz pełnej mobilizacji i koncentracji – srebrny medal zawisł na szyi Karola.

Serdeczne gratulacje dla naszego medalowego kwartetu, brawo za chęć pokonywania setek kilometrów, by stawić czoła sportowej rywalizacji, by po raz kolejny sprawdzić samego siebie. Dziękujemy!

Słowa uznania również dla Rodziców za opiekę nad naszymi zawodnikami, za wsparcie, motywację i doping, które z pewnością wpłynęły na ten „sukces razy 8”.