Intensywne treningi podczas zgrupowania w Lubeni

Trenujący w Krośnieńskim Klubie Kyokushin Karate, w dniach 3 – 5 listopada 2017r. doskonalili swoje umiejętności podczas zgrupowania szkoleniowego w Ośrodku Aktywnego Wypoczynku MARATON w Lubeni k/Rzeszowa.

W piątkowe popołudnie trening poprowadził shihan Roman Woźniak – ponad dwugodzinne zajęcia rozpoczęto od wymagającej rozgrzewki, następnie elementy kumite oraz zajęcia na tarczach na czas. Wieczorem uczestnicy zgrupowania regenerowali siły w saunie. Sobotni, przedpołudniowy trening trwał 3 godziny – godzinne kata prowadził shihan, zaś ponad dwugodzinne kumite sensei Ireneusz Kasza. Po obiedzie i krótkim wypoczynku klubowicze zostali podzieleni na dwie grupy – mniej i bardziej zaawansowane kata. Po doskonaleniu technik rozpoczęto ponad dwugodzinny trening elementów kumite, grupa zawodnicza miała również trening na workach bokserskich. Wieczorem regeneracja w saunie. Niedziele przedpołudnie to kolejny raz podział na grupy kata i ponownie, ponad dwie godziny elementów kumite i pracy na workach na czas.

Przez trzy dni, ponad 11 godzin intensywnego treningu, praca nad poprawą kondycji, polepszeniem szybkości, zwinności i techniki – to wszystko z pewnością zaprocentuje podczas grudniowego egzaminu oraz na zbliżających się zawodach – Pucharu Europy w Bukareszcie, Rumunia, już w dniach 25 – 26 listopada.