Zimowy Obóz kyokushin karate – Murzasichle 2018

W dniach 5 – 10 lutego 2018.r.  Klubowicze z Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate wypoczywali w Murzasichle, na obozie zimowym, pod opieką shihan Romana Woźniaka i sensei Ireneusza Kaszy.

Uczestnicy zostali zakwaterowani w pensjonacie „U Tośki 3”, gdzie do dyspozycji mieli pokoje 2 lub 3 – osobowe z łazienkami, TV, Wi-Fi, salę do ćwiczeń z matą, pomieszczenie do rozgrywek w bilard, piłkarzyki i tenisa stołowego.

Podczas tygodniowego pobytu karatecy codziennie mieli zróżnicowane treningi prowadzone przez shihana lub sensei: kihon, ido – geiko, kata, elementy kumite, stacje, trening ogólnorozwojowy lub samoobrona.

W każde przedpołudnie organizowano wyjście na stok gdzie, pod okiem shihana i sensei początkujący stawiali swe „pierwsze kroki” na nartach, zaś senpai Jakub Kasza uczył, jak jeździć na snowboardzie. Bardziej zaawansowani narciarze i snowboardziści mogli poszaleć na stokach Małe Ciche i w Jurgowie.

Po wyczerpującym, wtorkowym treningu, uczestnicy regenerowali siły w ośrodku wczasowym „Stasinda”, gdzie do dyspozycji mieli basen, jazzuzi i trzy sauny. W piątkowy wieczór  uczestnicy obozu wybrali się do zakopiańskiego Aqua Parku.

Oprócz nart i treningu, obozowicze jeździli na łyżwach oraz na snowtubingu – zjazd pontonami w lodowej rynnie. Był też czas na zabawę z nagrodami podczas rywalizacji w darta, piłkarzyki, biliard i w ping ponga. Czwartkowy wieczór upłynął tanecznie.

Krupówki – nieodzowny punkt każdego obozu to sobotnie przedpołudnie, obozowicze podzieli się na grupy, jedna zwiedzała zamek lodowy i labirynt, druga wyjechała krzesełkami na Wielką Krokiew, gdzie z bliska można było obejrzeć belki startowe skoczków oraz przepiękną panoramę Zakopanego. Po obiedzie Klubowicze udali się w drogę powrotną w rodzinne strony.

Kolejny obóz, letni, odbędzie się w ośrodku „STASINDA” w Bukowinie Tatrzańskiej w dniach 8 – 14 sierpnia 2018r.