• Aleks Łączak - Mistrzostwa Europy, Wrocław 2019

Turnieje w Katowicach i Białymstoku oraz zgrupowanie na Solinie

W pierwszy, czerwcowy weekend Krośnieński Klub Kyokushin Karate brał udział w zawodach w Katowicach i Białymstoku oraz zorganizował zgrupowanie szkoleniowe na Solinie.

2 czerwca 2018 r. w Katowicach odbył się Metropolitarny Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Katowice. Udział wzięło 172 zawodników z 15 klubów. Organizatorem był TKKF Czarni Katowice sekcja karate kyokushin prowadzona przez sensei Dariusza Łyczko. Sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec.

Krośnieński KKK reprezentowany był przez 8 zawodników i sensei Marka Sawczuka jako sędzia, którzy na zakończenie sezonu zanotowali kolejny sukces zdobywając 15 pucharów i trzecie miejsce drużynowo. Po raz kolejny Oliwia Krupa okazała się najlepsza zarówno w kumite jak i w kata.

Miejsca zawodników Krośnieńskiego KKK

 

kumite

kata

Krupa Oliwia

1

1

Mielech Izabela

1

2

Sudyka Adrian

1

2

Bilska Wiktoria

2

2

Korona Karina

2

2

Szyndak Aleksandra

2

3

Trybus Blanka

3

2

Ornalik Jakub

2

 

Drużynowo:

1. Siemianowicki KKK

2. Rudzki KKK

3. Krośnieński KKK i Chrzanowski KKK ex aequo

W tym samym dniu, w Białymstoku, odbył się III Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO 2018. Wystartowało 241 zawodników z 27 klubów z Polski, Rosji i Holandii. Organizatorem był Białostocki Klub Karate Kyokushin KANKU prowadzony przez shihan Michała Puczko. Sędzią głównym był shihan Krzysztof Policha.

Krośnieński KKK, reprezentował w kategorii młodzik, Aleks Łączak, który w kata bez ograniczeń wiekowych zdobył 2 miejsce a w kumite trzecie.

Brawa dla wszystkich zawodników!

W dniach 1 – 3 czerwca w Ośrodku AMW „REWITA” na Solinie Klub zorganizował zgrupowanie szkoleniowe, które prowadzili shihan Roman Woźniak i sensei Ireneusz Kasza. Obyły się cztery treningi karate: kihon, ido – geiko, elementy kumite i kata oraz 2 wejścia na basen kryty, plażowanie i pływanie w zalewie, mecz siatkówki, ognisko z pieczeniem kiełbasek, połączone z dyskoteką na świeżym powietrzu i dyskoteka w kawiarni żeglarskiej. Pogoda i humory dopisały.

Zdanie (Zgrupowanie szkoleniowe) finansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Komunikat_koncowy_Bialystok_02 czerwca 2018