Letni obóz kyokushin karate – Bukowina 2018

W dniach 8 – 14 sierpnia 2018r. Krośnieński Klub Kyokushin Karate zorganizował, dla Klubowiczów i sympatyków Klubu, letni obóz kyokushin karate w Ośrodku „STASINDA” w Bukowinie Tatrzańskiej. Instruktorami i opiekunami byli shihan Roman Woźniak, sensei Ireneusz Kasza i sensei Joanna Zachara z Rzeszowskiego KKK.

W pierwszy dzień, po przyjeździe i zakwaterowaniu shihan Roman Woźniak przeprowadził, na świeżym powietrzu, pierwszy trening dla wszystkich – kihon, ido – geiko i kata.

Drugi dzień w tatrzańskim klimacie rozpoczęto od rozruchu na zewnętrznym boisku. Przedpołudniowy trening karate to doskonalenie elementów kumite (grupa zaawansowana) oraz podstawy kihon, gry i zabawy (grupa początkująca). Popołudnie upłynęło na rozgrywkach na otwartych boiskach – klubowicze rywalizowali w piłkę nożną oraz siatkówkę. Wieczorem relaksowano się w basenie krytym w Stasindzie.

Trzeci dzień to wyjazd na Gubałówkę, gdzie obozowicze mogli, do wyboru, skorzystać z Parku Linowego lub Paintball’a. Po powrocie do Ośrodka Klubowicze kibicowali kolarzom Tour de Pologne, którego trasa (dwa górskie etapy) przebiegała tuż obok miejsca zakwaterowania. Po kolarskich emocjach przyszedł czas na trening, podczas którego starsza grupa ćwiczyła BO – KATA (kata z użyciem drewnianych kijów). Grupa młodsza, pod okiem sensei Joanny Zachary, trenowała doskonaliła podstawy sztuki karate.

Sobotni poranek to rozruch na sali. Przedpołudniowy trening to znów podział na grupy – starsi ćwiczyli kata tekki I, II, III. Po obiedzie znów kibicowano kolarzom, rozegrano też mini turniej z nagrodami:  tenis stołowy, bilard, piłkarzyki i cymbergaj. Po kolacji, która była była w szałasie (ognisko, pieczenie kiełbasek), przeprowadzono tradycyjny chrzest obozowy, po którym wszyscy uczestnicy bawili się na dyskotece.

Niedzielne przedpołudnie upłynęło na rozgrywkach sportowych i spacerze po Bukowinie Tatrzańskiej. Po obiedzie wyjazd na baseny termalne na Polanie Szymoszkowej, gdzie do dyspozycji wypoczywających były dwa baseny z wodą termalną, wodne gejzery i zjeżdżalnie. Wieczorny trening to doskonalenie kata pod okiem sensei Ireneusza Kaszy.

W przedostatni dzień wypoczynku obozowicze, skoro świt, wyruszyli do Palenicy Białczańskiej, stamtąd do Wodogrzmotów Mickiewicza i szlakiem do Doliny Pięciu Stawów Polskich,  powrót do Morskiego Oka. Zapierające dech w piersiach widoki, tatrzańskie szczyty, górska roślinność, Siklawa – największy wodospad w Polsce, z pewnością zrekompensowały uczestnikom wysiłek, jaki musieli włożyć w to, by móc się cieszyć pięknem polskich gór. Uczestnicy pokonali 20 km w górskim terenie.

We wtorkowe przedpołudnie, po śniadaniu, nastąpił powrót w rodzinne strony. Do zobaczenia za rok w STASINDZIE w terminie 8 – 14 sierpnia 2019r.!

Obóz był dofinansowany z programu „KLUB 2018” Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Po obozie w Bukowinie, następnego dnia w środę shihan Roman Woźniak wyjechał na 45. IKO Poland Summer Camp w Lublinie który odbył się w dniach 15 – 18 sierpnia. Obóz prowadzili shihan Gorai i sensei Ueda.