• Aleks Łączak - Mistrzostwa Europy, Wrocław 2019

Intensywne treningi na zgrupowaniu w Lubeni

W dniach 2-4 listopada 2018r., w Ośrodku „MARATON” w Lubeni – odbyło się zgrupowanie szkoleniowe zawodników i trenujących w Krośnieńskim Klubie Kyokushin Karate, do których dołączyli karatecy z Przeworskiego Klubu Karate Kyokushinkai oraz CSWiS w Leżajsku. Zajęcia prowadzili shihan Roman Woźniak oraz sensei Ireneusz Kasza.

Podczas piątkowego treningu, po intensywnej rozgrzewce, shihan położył nacisk na doskonalenie elementów kumite indywidualnie i w parach, ćwiczenia na tarczach z użyciem hogo i łap trenera. Po ponad dwugodzinnym wysiłku siły regenerowano w saunie.

Sobotnie przedpołudnie rozpoczęto od treningu kata – shihan wraz z grupą zawodników szlifował kata wymagane podczas zbliżających się Mistrzostw Juniorów i Młodzieżowców w Ełku, zaś sensei doskonalił kata z przygotowującymi się do grudniowego egzaminu. Po godzinnym treningu kata, przyszedł czas na trening kumite rozpoczęty bardzo wymagającą rozgrzewką, prowadzoną przez sensei Irka, min: jumping, bieg z partnerem na plecach, skipping, skłony, pompki, rozciąganie, wyścigi. I tak, po 60 minutach rozgrzewania się, trzeba było znaleźć jeszcze siły na kolejne półtorej godziny, podczas której pracowano, na czas, na worku bokserskim oraz doskonalono kumite. Popołudniowy, trzygodzinny trening, podzielono na dwie grupy: kata i kumite. Wieczorna sauna lekko załagodziła trudy sobotniego wysiłku.

Niedzielne przedpołudnie to szlifowanie kata przez godzinę i kolejne dwie godziny doskonalenia elementów kumite, pracy na workach bokserskich oraz kumite.

Tak intensywny, solidnie przepracowany weekend z pewnością wpłynie na wyniki naszych zawodników podczas zbliżających się Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Ełku w dniu 10 listopada oraz podczas Pucharu Europy w Mołdawii 17 listopada. Nie tylko zawodnicy skorzystali podczas zgrupowania – osoby podchodzące do grudniowego egzaminu na stopnie kyu mają poczucie dobrze wykonanej pracy: łącznie prawie dwanaście godzin intensywnych treningów powinno przełożyć się na sportowe wyniki.