Drugi raz z rzędu Krośnieński KKK Drużynowym Wicemistrzem Polski Młodzieżowców

W dniu 10 listopada 2018r. w Ełku odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Juniorów i Młodzieżowców zorganizowane przez Ełcki Klub Sportowy Karate Kyokushin prowadzony przez shihan Remigiusza Karpińskiego. W zawodach udział wzięło 192 zawodników z 65 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Sędzią głównym mistrzostw był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało, pod opieką sensei Ireneusza Kaszy, pięciu zawodników. Zdobywając jeden złoty i dwa srebrne medale zdołali obronić zeszłoroczny tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski Młodzieżowców (18 – 21 lat).

Gabriel Bożek, startując w kategorii do 80 kg, dokonał rzeczy niezwykle trudnej dla każdego sportowca – obronił wywalczony rok temu mistrzowski tytuł, w półfinale pokonując aktualnego Mistrza Polski Seniorów.

Podwójne srebro dla Kryspina Paradysza, który w kategorii kata, poprawił swój zeszłoroczny wynik i uplasował się na drugim miejscu podium. W finale kategorii kumite (kat. -70 kg) Kryspin, jako obrońca zeszłorocznego tytułu, musiał uznać wyższość augustowskiego zawodnika aktualnego Mistrza Polski Seniorów do 70 kg.

Patryk Dobrzański debiutując w kat. – 65 kg kumite młodzieżowiec, w pierwszej walce trafił na późniejszego wicemistrza i ostatecznie ukończył zawody na 6. miejscu.

Jakub Kasza startował w imprezie juniorskiej (16 – 17 lat), w kata i kumite do 70 kg – niestety, tym razem nie udało się zdobyć miejsca medalowego.

Najbardziej pechowy reprezentant Krośnieńskiego KKK, Gracjan Bożek, solidnie przygotowywał się do startu w mistrzostwach, jednakże brak ukończonych 18 lat w dniu startu, stał się przeszkodą do udziału w mistrzostwach i Gracjan nie miał okazji zadebiutować w młodzieżowcach.

Drużynowo Krośnieński KKK powtórzył zeszłoroczny wynik i dzięki wywalczeniu trzech medali obronił Drużynowe Wicemistrzostwo Polski Młodzieżowców.

Słowa uznania i gratulacje dla Gabriela i Kryspina, za ogrom pracy włożony w przygotowania, pot wylany podczas treningów, za hart ducha i wolę walki. Podziękowania dla ich terenów: shihana Romana Woźniaka i sensei Ireneusza Kaszy za przygotowanie zawodników do mistrzostw, wsparcie, mobilizację i cenne wskazówki. Do osiągnięcia drużynowego sukcesu przyczynili się również Patryk, Jakub i Gracjan – bo to przecież z nimi na co dzień trenują zdobywcy medali i to właśnie z nimi walczyli i doskonalili techniki podczas zeszłotygodniowego zgrupowania w Lubeni. Gratulacje dla całej ekipy – OSU!

Zdanie finansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Klasyfikacja drużynowa Mistrzostw Polski Młodzieżowców Ełk 10.11.2018r.

1. Suwalski Klub Kyokushin Karate

18 pkt.

2. Krośnieński Klub Kyokushin Karate

11 pkt.

3. Ostrołęcki Klub Kyokushin Karate

8 pkt.

3. Ippon Konstancin – Jeziorna

8 pkt.

Wyniki Mistrzostw Polski Młodzieżowców

Wyniki Mistrzostw Polski Juniorów