• Aleks Łączak - Mistrzostwa Europy, Wrocław 2019

Tytuł Drużynowego Mistrza Makroregionu Południowego i MMM obroniony!

W dniu 30 marca 2019r. w hali ZSL w Leżajsku rozegrano Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin Karate. Organizatorem zawodów był Leżajski Klub Kyokushin Karate kierowany przez shihan Dariusza Burdę. Zadanie finansowane było z budżetu Województwa Podkarpackiego. W sportowej rywalizacji  udział wzięło łącznie 243 zawodników z 34 klubów z trzech województw: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Sędzią głównym był shihan Robert Kopciowski, sędzią technicznym shihan Roman Woźniak.

Krośnieński Klub kyokushin Karate, reprezentowało 25 zawodników oraz sensei Ireneusz Kasza i sensei Marek Sawczuk, którzy sędziowali zawody. W rolę fotografa wcielił się, jak zwykle, senpai Grzegorz Prajsnar.

Krośnieńscy fighterzy łącznie zdobyli  21 medali ( 8 złotych, 4 srebrnych i 9 brązowych) co dało 61 pkt, zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej Makroregionu i MMM, broniąc tym samym ubiegłorocznego tytułu. Po dwa złote medale zdobyli Jakub Prajsnar i Aleks Łączak, dodatkowo Kuba został wybrany Najlepszym Młodzikiem Mistrzostw. Najlepszą Zawodniczką została Zofia Pitera, która finałową walkę wygrała przez ippon. Po dwa medale, koloru brązowego, wywalczyli Izabela Mielech i Kacper Dobrzański. Wyniki wszystkich zawodników w tabeli.

Tabela medalowa zawodników Krośnieńskiego KKK

Imię i nazwisko

Kumite

Kata

Jakub Prajsnar  – NAJLEPSZY ZAWODNIK

1

1

Aleks Łączak

1

1

Zofia Pitera  – NAJLEPSZA ZAWODNICZKA

1

 

Gabriel Bożek

1

 

Karol Pikuła

1

 

Kryspin Paradysz

 

1

Patryk Dobrzański

2

 

Bartłomiej Kolanko

2

 

Emilia Frankiewicz

2

 

Wiktoria Bilska

 

2

Kacper Dobrzański

3

3

Izabela Mielech

3

3

Jeremi Sawczuk

3

 

Korneliusz Paradysz

3

 

Alan Bożek

3

 

Fabian Czech

3

 

Jakub Ornalik

3

 

Drużynowo Makroregion i MMM:

  1. Krośnieński KKK 61 pkt.
  2. Leżajski KKK 47 pkt.
  3. Przeworski KKK 29 pkt.

Z Klubu startowali również: Emilia Gazda, Gabriela Kasprzyk, Jakub Kasza, Oliwia Krupa, Karol Paradysz, Aleksandra Szyndak, Maja Wajda i Gracjan Bożek.

W tym samym dniu w Piasecznie odbył się VIII Piaseczyński Turniej Karate Kyokushin MAZOVIA CUP. W zawodach tych wzięło udział ponad 460 zawodników z 40 klubów z całej Polski.

Krośnieński KKK reprezentowały dwie zawodniczki (z racji młodego wieku nie mogły wystartować w Leżajsku) spisując się bardzo dobrze.

Blanka Trybus 1 miejsce w kumite i 2 miejsce w kata

Karina Korona 2 miejsce w kata

Ogromne brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników!

wyniki MMP i MMM Leżajsk 2019

www.krosno.pl

www.sport.wrotapodkarpackie.pl