II Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin PRZEŁĘCZ CUP i Otwarte Mistrzostwa Białorusi

 W dniu 6 kwietnia 2019 r. w Dukli Krośnieński Klub Kyokushin Karate dojo Dukla, prowadzonego przez sensei Marka Sawczuka, zorganizował II Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin PRZEŁĘCZ CUP. Współorganizatorami Turnieju byli: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, MOSiR Dukla. Honorowy patronat objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i TVP3 Rzeszów. Uroczystego otwarcia dokonała pani Marszałek Maria Kurowska, następnie przemówił Burmistrz Dukli Andrzej Bytnar. Sędzią głównym był shihan Zbigniew Zieliński. W Turnieju wzięło udział 164 zawodników z 11 klubów. Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonał wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Guzik .

Drużynowo:

  1. Krosno – 108 pkt.
  2. Chrzanów – 66 pkt.
  3. Ruda Śląska – 63 pkt.
  4. Zamość – 26 pkt.
  5. Przeworsk – 22 pkt.
  6. Lublin – 18 pkt.
  7. Myślenice – 17 pkt.
  8. Siemianowice – 10 pkt.

Podziękowania dla sponsorów za wsparcie organizacji Turnieju: PPMD w Rzeszowie, Rymatex, Delta Zręcin, Zakład Mięsny „Jasiołka”, Nadleśnicto Dukla, Powiat Krosno, Gmina Dukla, Comrox.

Dziękujemy wszystkim osobom pomagającym przy organizacji Turnieju, w szczególności rodzicom dzieci trenujących KKKK. Osu.

W dniach 5 -7 kwietnia 2019r. w Mińsku odbył się Belarus Open Cup – Otwarte Mistrzostwa  Białorusi. Krośnieński Klub Kyokushin Karate godnie reprezentował Aleks Łączak, który w kategorii kata, na 36 startujących,  zajął szóste miejsce, zaś w kumite (24 startujących) uplasował się na wysokim, czwartym miejscu. Aleks, na białoruskich matach, stoczył trzy wygrane pojedynki (pierwsza walka przez ippon), niestety w walce o finał musiał uznać wyższość przeciwnika. Warto podkreślić, iż przegrane walki o strefę medalową nie były rozstrzygnięte przez ippon czy wazari, tylko wskazanie sędziów. Mimo, że Aleks nie wskoczył na medalowy stopień podium, to zdobył coś równie cennego – doświadczenie w walkach z zawodnikami „ze wschodu”, co, jak wiadomo jest bezcennym i procentującym w przyszłości, doświadczeniem.

www.sport.wrotapodkarpackie.pl