Letni obóz kyokushin karate  Bukowina Tatrzańska 2019’

W dniach 8 – 14 sierpnia 2019r. Krośnieński Klub Kyokushin Karate zorganizował, dla Klubowiczów i sympatyków Klubu, letni obóz kyokushin karate w Ośrodku „STASINDA” w Bukowinie Tatrzańskiej. Instruktorami i opiekunami byli shihan Roman Woźniak, sensei Dariusz Walas z Przeworskiego KKK i sensei Joanna Zachara z Rzeszowskiego KKK.

Tygodniowy wypoczynek w tatrzańskim klimacie obozowicze spędzili niezwykle intensywnie – codzienne treningi karate – kombinacje kumite, doskonalenie zaawansowanych kata, poranne rozruchy oraz rozgrywki na świeżym powietrzu w siatkówkę, piłkę nożna, tenis ziemny oraz badmintona. Ponadto dwukrotne wyjście na basen kryty w  Stasindzie i w Grand Stasindzie oraz cudowne relaksowanie się w wodach termalnych na Polanie Szymoszkowej z widokiem na Giewont. Obowiązkowym punktem obozowego planu był chrzest (połączony z ogniskiem i  dyskoteką) do którego, wstępujący w szeregi samurajów obozowicze, podeszli z dużym poczuciem humoru, wykazując się ciekawymi pomysłami „z prośbą o chrzest”. Nie mogło również zabraknąć wycieczki w góry, tym razem górski szlak zaprowadził obozowiczów do Schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej i do Czarnego Stawu Gąsienicowego. Kolejny punkt programu to wjazd kolejką na Gubałówkę, następnie zjeżdżanie rynną grawitacyjną, zakupy pamiątek i znów zjazd sześcioosobowymi krzesełkami. Dodatkową atrakcją dla wypoczywających była możliwość trzykrotnego kibicowania kolarzom podczas  7. etapu Tour de Pologne. Wolny czas upływał na rywalizacji w tenisa stołowego, bilard, piłkarzyki i cymbergaj. Tytuł Wzorowego Obozowicza zdobył senpai Jakub Prajsnar. Letni wypoczynek był współfinansowany przez Gminę Miasto Krosno. Obóz był dofinansowany z Programu KLUB 2019 – MSiT W-wa.

W  środowe  przedpołudnie, po śniadaniu, nastąpił powrót w rodzinne strony. Do zobaczenia za rok w STASINDZIE w terminie 10 – 16 sierpnia 2020r.!

Następnego dnia po obozie klubowym, shihan Roman Woźniak oraz sensei Adam Buczyński i sensei Marek Sawczuk wyjechali na 46. IKO Poland Summer Camp w Lublinie który odbył się w dniach 15-18 sierpnia. Obóz prowadzili shihan Katsuhito Gorai i sensei Zenjuro Mori.