• Aleks Łączak - Mistrzostwa Europy, Wrocław 2019

Jedenaście pucharów na IKO Polish Open w Ostródzie

W dniu 26 października 2019r. w Ostródzie odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO POLISH OPEN zorganizowany przez Ostródzki Klub Kyokushin Karate. Zmagania 460 zawodników z 49 klubów obserwował gość specjalny z Japonii, shihan  Katsuhito Gorai. Zawody w Ostródzie były nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski IKO.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało, pod opieką sensei Adam Buczyńskiego, 12 zawodników, którzy łącznie wywalczyli jedenaście pucharów. Szczególne wyróżnienia dla  zdobywców podwójnych trofeów (w kategorii kumite i kata): Oliwia Krupa i Jakub Prajsnar. W klasyfikacji drużynowej Krośnieński KKK zajął wysokie, szóste miejsce na 49 ekip z Białorusi, Niemiec, Ukrainy, Rosji i Polski.

Tabela medalowa zawodników Krośnieńskiego KKK:

Nazwisko i Imię

Kumite

Kata

Krupa Oliwia

1

3

Łączak Aleks

1

4

Trybus Blanka

1

 

Prajsnar Jakub

2

3

Paradysz Kryspin

 

2

Korona Karina

 

2

Wajda Maja

3

 

Paradysz Korneliusz

3

 

Pitera Zofia

3

 

Mielech Izabela

 

4

W Turnieju startowali również Karol Pikuła i Karol Paradysz.

Gratulacje i podziękowania  dla dzielnych fighterów i ich rodziców, którzy, po raz kolejny, poświęcili swój wolny czas na to, by sprawdzić się w sportowej rywalizacji.

W tym roku krośnieńskich karateków czeka jeszcze zgrupowanie szkoleniowe w Ośrodku „MARATON”  w Lubeni oraz zawody w Biłgoraju, MP w Makowie Mazowieckim, MŚ w Japonii, PE w Białorusi i PP we Włocławku.

WYNIKI na www.osusoftware.com

www.krosno.pl

www.sport.wrotapodkarpackie.pl