Turniej w Biłgoraju i zgrupowanie w Lubeni

W dniu 10 listopada 2019r, Tomaszowski Klub Kyokushin Karate zorganizował w Biłgoraju,  Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin z Okazji Święta Niepodległości. Wystartowało 162 zawodników z 10 klubów.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate, pod opieką sensei Adama Buczyńskiego, reprezentowało dwunastu zawodników, którzy łącznie wywalczyli 13 pucharów. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Blanka Trybus, która dwukrotnie wchodziła na najwyższy stopień podium. 

Tabela medalowa zawodników Krośnieńskiego KKK

Nazwisko i imię

Kumite

Kata

Trybus Blanka

1

1

Paradysz Korneliusz

2

1

Mielech Izabela

2

1

Szybiak Tomasz

2

1

Korona Karina

2

3

Pikuła Julia

2

 

Szybiak Maciek

 

3

Szuber Ewa

 

3

Z Klubu startowali również: Niepokój Wiktor, Szuber Kamil, Adamiak Sandra i Paradysz Karol. Gratulacje dla wszystkich startujących.

Ubiegły weekend był niezwykle pracowity dla Klubowiczów Krośnieńskiego KKK. W dniach 9 -11 listopada 2019r., w Ośrodku „MARATON” w Lubeni – odbyło się coroczne zgrupowanie szkoleniowe zawodników i trenujących w Krośnieńskim Klubie Kyokushin Karate, do których dołączyli karatecy z Przeworskiego Klubu Karate Kyokushinkai. Zajęcia prowadzili shihan Roman Woźniak, sensei Dariusz Walas oraz sensei Ireneusz Kasza. Podczas wielogodzinnych treningów położono  nacisk na doskonalenie elementów kumite indywidualnie i w parach, ćwiczenia na tarczach z użyciem hogo i łap trenera, piłek lekarskich i skakanek, szlifowano kata wymagane podczas zbliżających się zawodów, doskonalono kata z przygotowującymi się do grudniowego egzaminu.  Wieczorna sauna łagodziła trudy sportowych zmagań.

Tak intensywny, solidnie przepracowany weekend z pewnością wpłynie na wyniki naszych zawodników podczas zbliżających się Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Makowie Mazowieckim oraz zbliżających się Mistrzostw w Japonii. Osoby podchodzące do grudniowego egzaminu na stopnie kyu i dan mają poczucie dobrze wykonanej pracy: łącznie prawie dwanaście godzin intensywnych treningów powinno przełożyć się na sportowe wyniki.

www.krosno.pl

www.terazkrosno.pl

www.sport.wrotapodkarpackie.pl