Trzecie miejsce drużynowo na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców

W dniu 16 listopada 2019r. w Makowie Mazowieckim odbyły się XX Mistrzostwa Polski  Kyokushin Karate Juniorów i Młodzieżowców Polskiego Związku Karate. Sędzią głównym Mistrzostw, w których wystartowało 214 zawodników z 77 klubów, był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Roman Woźniak. Obecny był  Prezes PZK sensei Maciej Sokołowski.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało pięcioro zawodników – drużyna, pod opieką shihan Romana Woźniaka, łącznie zdobyła trzy medale – złoty i dwa brązowe, co dało trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski Młodzieżowców. Tym samym po raz trzeci z rzędu stanęliśmy na podium drużynowym (poprzednie dwa lata Wicemistrzostwo Polski).

Kryspin Paradysz – w kategorii kumite, po niezwykle zaciętych pojedynkach, sięgnął po złoto, zostając Mistrzem Polski Młodzieżowców kat. -70 kg. W kata, jego wykonanie sushi ho, sędziowie ocenili na trzecią lokatę – medal brązowy. Warto też dodać, iż są to czwarte z rzędu Mistrzostwa Młodzieżowców, na których Kryspin zdobywa wysokie miejsca na podium zarówno w kumite jak i w kata.

Gracjan Bożek – debiutując w zawodach tak wysokiej rangi, zaprezentował się na medal – w kategorii kumite -80 kg, wywalczył brązowy krążek.

Oliwia Krupa – juniorka, w kategorii kata, wśród 29 startujących, uplasowała się na 5. miejscu. W kumite, po pokonaniu w pierwszej zawodniczki przed czasem, w walce o brąz musiała uznać wyższość przeciwniczki, zajmując również 5 miejsce.

Z Klubu startowali również Patryk Dobrzański – młodzieżowiec i Bartłomiej Kolanko – junior, niestety, tym razem nie udało im się zdobyć miejsc medalowych, jednakże doświadczenie, jakie nabyli podczas startu w tak prestiżowej imprezie sportowej, zapewne zaprocentuje podczas przyszłych startów.

Gratulacje i słowa uznania dla wszystkich startujących zawodników Krośnieńskiego KKK. Zadanie finansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego.

W najbliższą środę wylatujemy do Japonii na World Junior Tournaments.

Wyniki MP Młodzieżowców

Wyniki MP Juniorów

www.sport.wrotapodkarpackie.pl