Dwa medale na Mistrzostwach Polski Juniorów

Dwa medale na Mistrzostwach Polski Juniorów

28 listopada 2021, w Radzyminie, odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Juniorów i Młodzieżowców – udział wzięło 218 zawodników reprezentujących 77 klubów. Organizatorem mistrzostw był MKS Kyokushin Karate Radzymin, prowadzony przez shihan Tomasza Lenkiewicza. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało pięcioro  juniorów oraz shihan Roman Woźniak jako sędzia. Krośnieńscy karatecy po raz kolejny przywieźli medale z tak prestiżowej imprezy sportowej.

Maja Wajda w kumite do 60 kg po wygraniu dwóch walk (po dogrywkach), w trzeciej walce uległa przeciwnicze, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski.

Aleks Łączak, podobnie jak Maja, przywiózł z Mistrzostw brązowy medal –   w kata zajął 3. miejsce (w rundzie finałowej awansując z szóstej lokaty). Niestety, nie był w swojej najwyższej formie z powodu choroby i w kumite, po dogrywce musiał uznać wyższość przeciwnika.

O wyjątkowym braku szczęścia może mówić Wiktoria Bilska – w kata, rywalizację o podium, przegrała o 0,2 pkt. i ostatecznie zajęła najbardziej nielubiane przez sportowców, czwarte miejsce. W kumite, po wygraniu pierwszej walki, w następnej już o podium, przegrała z późniejszą Mistrzynią Polski.

Korneliusz Paradysz w kata awansował do drugiej tury, ostatecznie zajmując 7. miejsce. W kumite przegrał po dogrywce.

Aleksandra Szyndak startowała tylko w kata i nie udało jej się przejść do drugiej tury.

Ogromne brawa i gratulacje dla wszystkich startujących!!!