• Aleks Łączak - Mistrzostwa Europy, Wrocław 2019

Trzy medale na Mistrzostwach Europy w Warnie

W dniach 11-12.06.2022r. w Warnie – Bułgaria, odbyły się 35 Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin Juniorów i Seniorów. Organizatorem zawodów, w których udział wzięło  534 zawodników z 22 krajów, była International Karate Organization Kyokushinkaikan i  Branch Chief Shihan Emil Kostov – IKO Bulgaria  Sędzią głównym był Shihan Katsuhito Gorai.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 7 zawodników i sensei Ireneusz Kasza, którzy zdobyli trzy medale – srebrny i dwa brązowe.

Wicemistrzem Europy w kumite 14 – 15 lat do 75 kg został Alan Bożek. Po wygraniu pierwszej walki, drugiego rywala w półfinale pokonał przez ippon po 30 sekundach walki – drugie i trzecie zdjęcie. Jednak w finale musiał uznać wyższość zawodnika z Ukrainy.

Brązowe medale, również w kumite, wywalczyli Karol Pikuła juniorzy młodsi 14 – 15 lat do 50 kg, który walczył z kontuzją oraz Sandra Adamiak dziewczęta 10 – 11 lat do 40 kg. Sandra awansowała do drugiej tury kata, zajmując 6 miejsce.

Bardzo bliski podium był Tomasz Pikuła, po wygraniu pierwszej walki z Bułgarem, w drugiej po niezwykle wyrównanej walce sędziowie boczni pokazali 2:2, sędzia prowadzący walkę wskazał na zawodnika z Ukrainy posiadacza 4 Dan.

Sensei Gabriel Bożek w pierwszej walce trafił na późniejszego Mistrza Europy Bogomila Kostova z Bułarii, przegrywając po zaciętej walce. Katarzyna Frankiewicz w pierwszej walce przegrała po wyrównanym pojedynku przez wskazanie sędziów – obie zawodniczki miały wazari. Jej siostra Emilia Frankiewicz również uległa swojej przeciwniczce.

OGROMNE GRATULACJE dla wszystkich startujących w tak prestiżowych zawodach jak Mistrzostwa Europy. Brawa za podjęcie wyzwania, niesamowitego ducha walki i godne reprezentowanie Klubu!!!

Wyjazd na Mistrzostwa Europy dofinansowano z budżetu Miasta Krosna i budżetu Gminy Jedlicze.