• Aleks Łączak - Mistrzostwa Europy, Wrocław 2019

Srebro i brąz podczas Mistrzostw Polski w Zielonce

W dniu 9 października 2022 r., w Zielonce k/Warszawy, odbyły się  33 Mistrzostwa Polski Open Seniorów i Juniorów Młodszych (14 – 15 lat) Kyokushin Karate. Organizatorem był KSW Kyokushin Zielonka prowadzony przez sensei Marcina Sieradzkiego, sędzią głównym shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Rafał Tomala. Obecny był również Prezes Polskiego Związku Karate, Maciej Sokołowski W tym prestiżowym wydarzeniu udział wzięło 212 zawodników z 65 klubów.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało sześcioro zawodników, pod opieką Shihan Romana Woźniaka, który również pełnił rolę sędziego oraz senpai Aleksa Łączaka jako sekundanta.

Wicemistrzem Polski w kategorii Masters do 85 kg, po wygraniu trzech walk, został Tomasz Pikuła. Senpai Tomek przygodę z kyokushin karate rozpoczął 7 lat temu. Wychowanek shihan Romana Woźniaka, dzięki systematycznym treningom 3 razy w tygodniu, doskonałej kondycji (senpai pływa po 3 km, regularnie biega)  po raz drugi stanął na podium Mistrzostw Polski. To nie lada sukces, by zaczynając ćwiczyć jako dorosła osoba, sięgać po laury na imprezie rangi mistrzowskiej.

Niedaleko pada jabłko od jabłoni…syn wicemistrza Tomka – Karol, zaczynający swoją drogę kyokushin w sekcji Korczyna 9 lat temu, prowadzonej przez shihana, został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Szans walki w finale pozbawiła go kontuzja, której nabawił się w pojedynku z późniejszym zwycięzcą kategorii. W kategorii kata, spośród 28 startujących, Karol awansował do II rundy z piątego miejsca, jednakże zakończył rywalizację w najlepszej ósemce.

Wśród juniorek młodszych świetnie zaprezentowała się Maja Zimak, która zdecydowanie wygrała swą pierwszą walkę, niestety w pojedynku o podium, musiała uznać wyższość  Mistrzyni Polski, zajmując 5 miejsce. Maja treningi zaczęła w sekcji Besko, jednak po sugestii shihana, przeniosła się do Krosna, gdzie bardzo rozwinęła swe skrzydła i zapewne jeszcze nie raz pokaże, na co ją stać.

Izabela Mielech i Karina Korona w kumite zakończyły rywalizację w pierwszej walce, w kategorii kata nie udało się im awansować do II rundy, startowało 37 zawodniczek. Iza po bardzo dobrej walce uległa przeciwniczce w dogrywce. Fabian Kocur, w swojej pierwszej walce, odpadł  z zawodnikiem z Ukrainy.

Wyjazd na Mistrzostwa Polski zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Słowa uznania dla całej szóstki startujących karateków – oprócz walk o medale, stoczyli (jak podczas każdego  treningu) najtrudniejszy pojedynek – samych ze sobą, mają chęć i motywację, by stawiać czoła kolejnym, sportowym wyzwaniom, OSU!

W sobotę, 15 października br. jedziemy do Przemyśla na Puchar Podkarpacia.