Letni obóz Bukowina Tatrzańska 2023

W dniach 2 – 8 sierpnia 2023r. Krośnieński Klub Kyokushin Karate, zorganizował w Bukowinie Tatrzańskiej, letni obóz kyokushin karate. Opiekunami byli: shihan Roman Woźniak, sensei Joanna Zachara, sensei Agata Choińska-Woźniak i senpai Łukasz Kozioł, który został wyróżniony za nieocenioną  pomoc obozowej kadrze.

Program obozu obejmował: treningi karate kyokushin, samoobronę, rozgrywki sportowe w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, tenis ziemny, badminton, dwa ognie, poranne rozruchy, testy sprawnościowe: deska, bieg 10 x 5 m. i Beep Test, gry i zabawy, przeciąganie liny, wyścigi rzędów, 5 podań oraz basen kryty z saunami i jacuzzi. Zorganizowano wycieczkę do Zakopanego na Krupówki, baseny termalne na Polanie Szymoszkowej oraz wyjście na Rusinową Polanę i Gęsią Szyję. Rozegrano turnieje w tenis stołowy, piłkarzyki, bilard i cymbergaj. Integracja obozowa miała miejsce podczas pieczenia kiełbasy na ognisku, chrztu obozowego i dyskoteki.

Wzorowymi obozowiczami wybrani zostali Karina Korona, również najlepsza biegaczka (Beep Test) i Mikołaj Jasik. Najlepszym biegaczem na obozie (10 x 5 m. i Beep Test) został Kacper Hader. Najmłodszym obozowiczem, który wszedł na Gęsią Szyję, był 7-letni Adrian Szmyd, dyplom Kyokushin Spirit przyznano Urszuli Zimie. W sumie wyróżniono dyplomami i nagrodami 28 osób, w różnych kategoriach.

Obóz został dofinansowany dla mieszkańców i uczniów krośnieńskich szkół przez Gminę Miasto Krosno oraz przez Gminę Jedlicze.