Alan Bożek brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów

W dniu 25 listopada 2023 roku odbyły się 38. Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców Karate Kyokushin w Bartoszycach. Startowało 204 zawodników z 60 klubów karate. Organizatorem był Bartoszycki Klub Kyokushin Karate prowadzony przez sensei Andrzeja Litwina. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym Shihan Roman Woźniak. Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało pięcioro zawodników.

W kategorii kumite juniorów plus 75 kg, brązowy medal wywalczył Alan Bożek, który pierwszą walkę wygrał przez wazaari – hiza geri chudan, w drugiej walce, po dogrywce, sędziowie boczni pokazali 2:2, sędzia na środku wskazał na wygraną przeciwnika Alana, późniejszego Mistrza Polski.

Bardzo dobrze zaprezentowała się juniorka Izabela Mielech, która w kategorii kata, wśród 32 startujących zawodniczek zajęła szóstą lokatę. Emilia Frankiewicz wygrała pierwszą walkę, w drugiej musiała uznać wyższość przeciwniczki, zajmując miejsce w pierwszej ósemce Mistrzostw. Maja Wajda, debiutująca w startach Młodzieżowców, zajęła szóste miejsce. Karol Pikuła, po dość kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej, zakończył sportową rywalizację po pierwszej walce.

Słowa uznania dla zawodników, którzy pokonują setki kilometrów, by wejść na matę i stawić czoła przeciwnikowi, by poddać się ocenie sędziowskiej i, niezależnie od wyniku, wrócić do systematycznych i wymagających treningów. OSU! Udział w zawodach zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

8. grudnia br. wyjeżdżamy na Puchar Europy do Budapesztu.