Obóz zimowy Murzasichle 2024

W dniach od 28. stycznia do 3. lutego 2024r. Krośnieński Klub Kyokushin Karate zorganizował obóz zimowy. Uczestnicy zostali zakwaterowani w podzakopiańskiej miejscowości  Murzasichle, gdzie  do  bezpłatnej i nielimitowanej dyspozycji mieli basen, saunę, jacuzzi, dwie sale gimnastyczne z matą oraz salę zabaw.

Podczas bardzo intensywnego, sportowego tygodnia, przez pierwsze dwa dni, obozowicze uczyli się zjeżdżać nartach pod czujnym okiem Shihana Romana, nauka nie poszła w las – w kolejnych dniach zjeżdżali już samodzielnie na stacji narciarskiej  Małe Ciche i  Murzasichle-Ski. Najmłodsza narciarka, pięcioletnia Zosia, w mig  załapała narciarskiego bakcyla i sama wpinała się w orczyk i śmigała w dół, czerpiąc ogromną radość z nowonabytej umiejętności.

Obóz to nie tylko narty – podczas pięciu treningów karate kyokushin szkolono umiejętności z zakresu kihon, kata, elementów kumite indywidualnie i w parach oraz z użyciem sprzętu i samoobrony. Nie zabrakło też rywalizacji drużynowej w piłkę nożną,  dwa ognie i 5 podań. Przydatnym doświadczeniem była nauka padów. Wieczorami, po basenie i saunie, chętni obozowicze, wraz z Shihan, morsowali na sucho – po wyjściu z sauny wybiegli na parę minut na śnieg.

Obowiązkowo, w obozowym programie, znalazła się wycieczka na zakopiańskie Krupówki, skocznię narciarską,  labirynt lodowy i rzeźby lodowe. Czwartkową kolację w formie grilla, umilała góralska kapela, a piątkowy wieczór spędzono tanecznie, bawiąc się na dyskotece, gdzie prym wśród tancerzy wiedli Liliana i Dominik.

W sobotę, po śniadaniu, obozowicze, z naładowanymi bateriami, wrócili do domów, powtarzając stare jak świat przysłowie: wszystko, co dobre, szybko się kończy.

Zimowy wypoczynek współfinansowano  ze środków Gminy Miasto Krosno dla uczniów i mieszkańców Krosna.

Do zobaczenia na obozie letnim, w Bukowinie Tatrzańskiej, w dniach 30 lipca do 5 sierpnia 2024r.