Drużynowe Wicemistrzostwo w Jarosławiu

W dniu 8. czerwca 2024r, w Jarosławiu, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia IKO Karate Kyokushin, zorganizowane przez Klub Karate Kyokushin „Ichigeki” Radymno prowadzony przez sensei Pawła Bórzyńskiego. W rywalizacji wzięło udział 122 zawodników z 8 klubów IKO.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 23 zawodników, pod opieką shihan Romana Woźniaka, sensei Agaty Choińskiej-Woźniak oraz sensei Wojciecha Fica, który pełnił również funkcję sędziego.

Krośnieńscy karatecy po raz kolejny zdobyli drużynowe trofeum, 26 pucharów indywidualnie, co  pozwoliło wskoczyć na drugi stopień podium, uznając wyższość drużyny gospodarzy. Najlepiej zaprezentowali się Izabela Mielech i Karol Makiel zwycięzcy w kata i kumite.

Tabela medalowa zawodników KKKK

Imię i nazwisko

Miejsce

Izabela Mielech

I m. kumite, I m. kata

Karol Makiel

I m. kumite, I m. kata

Blanka Trybus

I m. kumite, III miejsce kata

Alicja Szyszlak

II m. kumite, II m. kata

Karol Rak

I m. kumite

Seweryn Bożek

I m. kumite

Wiktoria Kwiatkowska

I m. kumite

Milena Fudała

I m. kumite

Karina Korona

III m. kumite, II m. kata

Katarzyna Frankiewicz

II m. kumite

Norbert Gaj

II m. kumite

Maciej Szybiak

II kata

Tomasz Szybiak

II kata

Dawid Fejkiel

II kata

Zuzanna Guzik

III m. kumite, III m. kata

Julia Pikuła

III m. kumite, III m. kata

Emilia Frankiewicz

III m. kumite

Paweł Rokita

III m. kumite

Karolina Zajdel

III m. kumite

Tym razem bez miejsc na podium Maja Kuziorowicz i Oliwia Albrycht, które po stoczeniu wymagających pojedynków, odpadły w walce o brąz. Brawa dla debiutujących w zawodach najmłodszych, sześcioletnich zawodników, Jonatana Polakowskiego i Juliana Jureczko, którzy odważnie weszli na matę i dzielnie walczyli do końcowego gwizdka  – takie doświadczenie z pewnością zaprocentuje podczas kolejnych rywalizacji.

GRATULACJE dla wszystkich startujących zawodników!!!

To już ostatni start w sezonie  – na trenujących czeka już tylko wymagający egzamin i po wakacyjnej przerwie, wracamy ze zdwojoną siłą do treningów. OSU!