2002 rok

II Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców i trenerów Krosna w 2002 roku. Podsumowanie odbyło się 14 lutego w hali MOSiR w Krośnie. Najpopularniejszym trenerem miasta Krosna w 2002 r. został Roman Woźniak. Pozostali trenerzy z klubu zajęli miejsca : Adam Buczyński VIII i Wojciech Świstak XI m. Najpopularniejszym sportowcem został Józef Florek (siatkówka). Miejsca zawodników z klubu : 11 Radosław Gonet, 13 Adam Przybyła, 16 Maciej Węgrzynek i 18 Janusz Wiśniewski na 41 sklasyfikowanych.

XIII Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin odbyły się w Katowicach w dniach 7 – 8.12.2002r. Z klubu startował Krzysztof Hoc, który odpadł w eliminacjach.

IV Mistrzostwa Podkarpacia Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin odbyły się w Jaśle 1 grudnia 2002r. Startowało blisko 200 zawodniczek i zawodników z 11 klubów karate. Z naszego klubu startowało 18 osób. Najlepsi z klubu : Węgrzynek Maciej I miejsce – clicker, Węgrzynek Piotr III m. – clicker, Kaczor Jan III m. – clicker dzieci, Furtek Sławomir II m. – kumite, Cisowski Paweł III m. – kumite i Szucio Magda IV m. – kata.

Podsumowanie sportowe 2002 roku przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie – Filharmonia22.10.2002. Wyróżnieni przez Marszałka Woj. Podkarpackiego : Paweł Guzik – brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów. Roman Woźniak – trener

Nabór do klubu odbył się 4.09.2002. We wrześniu klub dał pokazy karate w szkołach : Gimnazja nr 1,3,5, Szk. Podst. nr 12i 14, Zespół Szk. Naftowych, Zespół Szkół Mechanicznych i Zespół Szk.Elektrycznych.

Letni Obóz Kyokushin Karate w Zakopanem – 30.08 – 1.09.2002. Udział wzięło 16osób. Korzystano z sali z matą tatami, sauny i jacuzzi. Uczestnicy zdobyli : Giewont, Kasprowy Wierch, Świnicę, Zawrat, Orłą Perć, Morskie Oko i Rysy.

Wschodnioeuropejski Letni Obóz Kyokushin Karate – Kraków AWF – 24 – 28.07.2002. Z klubu egzamin na 1 kyu zdali : Radosław Gonet i Adam Przybyła.

Sensei Roman Woźniak zdaje egzamin na 4 Dan w czasie XXXV Zachodnioeuropejskiego Letniego Obozu Kyokushin Karate – Papendal Holandia w dniach 10 – 14.07.2002 r.
Sensei przygotowywał się do egzaminu z Wiesłąwem Gwizdem z Tarnowa, JackiemCzerńcem z Lublina (obaj zdali na 4 Dan) i Ryszardem Kiperem z Tarnobrzega (3 Dan).
Przygotowania do egzaminu trwały 2 lat – siłownia a trening specjalistyczny 3,5miesiąca przed egzaminem. Biegał po 12 kilometrów, pływał po 3 km, wytrzymałośćspecjalistyczną ćwiczył na tarczach i worku oraz trening czysto techniczny czyli kata.I tak codziennie, 6 razy w tygodniu. Schudł 5 kg.
5 dniowy obóz składał się z treningów prowadzonych 4 razy dziennie. Szefem obozy iegzaminatorem był Holender Shihan Loek Hollander �8 Dan a zajęcia prowadziłJapończyk Tsutomu Wakiuchi �5 Dan. Aby zdawać egzamin sensei musiał mieć zgodę Shihana Andrzeja Drewniaka i jegorekomendację, 4 lata od poprzedniego egzaminu na 3 Dan, posisdać sukcesy jako zawodnik itrener, wykazać się w organizacji imprez mistrzowskich, pełnić funkcję w ZwiązkuKarate oraz odpowiednie wykształcenie.
Sam egzamin składał się z części technicznej : kihon i kata, tamashiwari �amanie 4 desek calowych kopnięciem okrężnym (mawashi geri), 3 deski pięścią(seiken tsuki) i 3 deski kopnięciem z obrotu (ushiro mawashi geri) oraz walki czylikumite trwającej 2 godziny 20 minut.

I Mistrzostwa Krośnieńskiego Klubu Kyokushiin Karate w kata i clicker �Krosno17.05.2002 rok. Udział wzięło 39 zawodników. Wyniki :
1 miejsce Kata Dzieci – klasa I – III – Ćwiąkała Jan, Krosno
1 miejsce Kata Dzieci – klasa IV – VI – Rogoziński Wojciech, Rymanów
1 miejsce Kata Gimnazjum – Hanus Joanna , Krosno
1 miejsce Kata Seniorów – Gonet Radosław, Krosno
1 miejsce Clicker Seniorów – Guzik Paweł, Krosno
Najwszechstronniejszy zawodnik – Gonet Radosław, Krosno.

Mistrzostwa Polski Południowej Kyokushin Karate w Nowym Sączu – 10.03.2002. Z klubuudział wzięli : Woźniak Roman, Świstak Wojciech �trenerzy, sędziowie. MariuszBodzioch, Ireneusz Kasza, Alijew Zabil, Łukasz Pelc, Ewa Adamska i Beata Bober. Mariusz Bodzioch zajął 4 miejsce w kat. do 70 kg.

Obóz zimowy POZK w Iwoniczu Zdroju w dniach 8 -10.02.2002. Udział wzięło 31 osóbz : Tarnowa, Stalowej Woli, Jasła, Dębicy, Brzozowa, Rzeszowa, Kolbuszowej i Krosna.Prowadzący Sensei Wiesław Gwizd – 4 Dan.

Luty 2002 – I Plebiscyt na Najpopularniejszychsportowców i Trenerów wychowawców Krosna w 2001 roku.

Wyniki : sportowcy – 29zgłoszonych
1 miejsce Adam Przybysz – lekkoatletyka,
2 miejsce Mariusz Bodzioch – karate (Krośnieński Klub Kyokushin Karate),
10 miejsce Janusz Wiśniewski – karate (Krośnieński Klub Kyokushin Karate).

Najpopularniejsi trenerzy – 14 zgłoszonych:
1 Ryszard Łącki – tenis stołowy,
4 Roman Woźniak – karate (Krośnieński Klub Kyokushin Karate).