Karolina Mistrzynią Polski

W dniach 15 – 16 maja 2010 roku w Radzyminie odbyły się VII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Karate Kyokushin w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. W zawodach wystartowało 208 zawodniczek i zawodników reprezentujących 50 klubów. Sędzią głównym był Shihan Eugeniusz Dadzibug.

 

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowany był przez Karolinę Szczepańską która wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w kata. Jest to pierwszy w historii tytuł Mistrzyni Polski na Podkarpaciu. Największe sukcesy sportowe Karoliny to: dwa razy zwycięstwo w Pucharze Polski, trzykrotne Mistrzostwo Austrii i 51 wygranych w turniejach kyokushin karate. 

 

Oficjalne otwarcie imprezy uatrakcyjnił blok pokazowy podczas którego sensei Tomasz Lenkiewicz 3 Dan zaprezentował tamashiwari (złamał 12 płyt). Ponadto do pokazów zaproszono aktualnych mistrzów Polski w kata Karolinę Szczepańską i Macieja Tercjaka. Karolina wykonała Geksai Sho, a Maciek Pianian sono Yon.

 

GALERIA

sportowekrosno.pl

wrota.podkarpackie.pl