Obozy w Papendal i Krakowie

W dniach 12-16 lipca 2010 roku w holenderskim Papendal odbył się 43 Zachodnioeuropejski Obóz Kyokushin Karate. Tegoroczna edycja zgromadziła ok. 100 uczestników z Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski (8 osób), Portugalii, Węgier i Włoch. Wśród zaproszonych gości znaleźli się instruktorzy shihan Franacisco Filho, shihan Stuart Corrigal, sensei Brad Gillesby oraz specjalni goście shihan Antonio Pinero i shihan Andre Drewniak. Ponadto treningi prowadzili shihan Tsutomu Wakiuchi, Egeberth Tomas, Berthrand Kron oraz 20 holenderskich shihan i sensei. Pomimo wyczerpujących treningów (nawet 10 godzin dziennie) na obozie panowała wyjątkowa atmosfera.Możliwość spotkania i trenowania z tak wieloma wybitnymi postaciami europejskiego oraz światowego kyokushin pozostawiła niezapomniane wspomnienia i jednocześnie pozwoliła poznać metody treningowe wykorzystywane na co dzień przez najlepszych. Mówiąc o atmosferze panującej na obozie nie sposób pominąć życzliwość prowadzących shihan i sensei którzy pomiędzy treningami służyli zainteresowanym swoją wiedzą.

Z Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate udział wzięła sempai Karolina Szczepańska która 18 czerwca w Krakowie zdała egzamin na 2 kyu. Gratulujemy

 

Od 21 do 25 lipca 2010 roku na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbył się XXXVII Wschodnioeuropejski Letni Obóz Karate Kyokushin z udziałem ponad 350 uczestników z Polski, Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Słowacji i Węgier.
Prezydent Europejskiej Organizacji Kyokushin shihan Antonio Pinero poprowadził treningi wraz z Mistrzem Europy sensei Pablo Estensoro. Program obozu przygotował shihan A. Drewniak. Dodatkowo treningi prowadzili shihan: A. Drewniak, Wł. Rój i E. Dadzibug oraz sensei: J. Gruba, A. Manecki i R. Woźniak .

Treningi odbywały się cztery razy dziennie. Wieczorne treningi poświęcone były powtórce Kata. Nocny trening rozpoczął się od nauki Tekki sono Flamenco a potem dwie instruktorki z Siemianowic wprowadziły sensei i senpai w arkana Tai Bo.

Z klubu udział wzięło 5 osób: sensei Roman Woźniak, sempai: Krzysztof Jakubowicz, Maciej Rohan, Karolina Szczepańska i Przemysław Jakubowicz. Przemek zdał egzamin na 2 kyu. Gratulujemy

 

GALERIA PAPENDAL

 

GALERIA KRAKÓW