Sukcesy w Krakowie

9 kwietnia 2011 roku w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin. W zawodach udział wzięło 118 zawodników z 22 klubów karate: Brzozów, Busko-Zdrój, Bukowno, Chrzanów, Dębica, Jasło, Kolbuszowa, Kościelisko, Krosno, Leżajsk, Limanowa, Niepołomice, Nowy Sącz, Nowy Targ, Olesno, Przemyśl, Przeworsk, Stary Sącz, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Wieliczka i Kraków. Sędzią głównym był Shihan Andrzej Drewniak 7 Dan. Puchary, medale i dyplomy wręczali: Andrzej Drewniak – Wiceprezes Polskiego Związku Karate, Andrzej Krawontka – Prezes Małopolskiego Okręgowego Związku Karate i Roman Woźniak – Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Karate.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 5 zawodników oraz sensei Roman Woźniak jako sędzia. Nasza skromna ekipa spisała się rewelacyjnie zdobywając 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej, 5 złotych i 1 brązowy medal. Pomimo odejścia z klubu kilku zawodników, jest to najlepszy wynik klubu w ponad trzydziestoletniej historii tych zawodów.

Karolina Szczepańska  w kat. juniorek wygrała w kata z 7 punktami przewagi i w kumite  gdzie w każdej walce zdobywała ippony. Również Michał Półchłopek w kat. młodzików wygrał zdecydowanie w kata i w kumite. Damian Kłosowicz wygrał w kumite młodzików 70 kg. Łukasz Szarek zajął 3 miejsce w kumite młodzików do 55 kg a Mohamed Hassan przegrał w eliminacjach w kumite.

 

Drużynowo:

1. Kraków

2. Krosno

3. Jasło

 

GALERIA

 

sportkrosno.pl