Pierwszy Shihan na Podkarpaciu

W dniach od 31 października do 10 listopada 2011 roku Roman Woźniak przebywał w Japonii gdzie brał udział w obozie szkoleniowym w Yamanaki koło Mt. Fuji. 7 listopada odbył się 4,5 godzinny egzamin na stopnie mistrzowskie Dan na którym Roman Woźniak zdał na 5 Dan. Egzamin prowadziła 5 osobowa komisja na czele z shihan Yuzo Goda 8 Dan.

Treningi na obozie prowadzili również Shihan Wakiuchi 6 Dan i Shihan Filho 5 Dan.

Sukces w Japonii, zdobycie stopnia 5 Dan jest dla Shihana Romana uwieńczeniem jego 35 letniej działalności, treningów karate kyokushin.

Shihan brał udział także w seminarium szkoleniowym prowadzonym przez Shihana Kiamę.

Dodatkowym aspektem była możliwość zobaczenia zawodów International Karate Friendship gdzie na 10 matach wystartowało ok. 1000 zawodników ( dzieci od piątego roku życia, młodzież i seniorzy powyżej 35 lat).

Przez trzy dni odbywały się X Mistrzostwa Świata Open ( rozgrywane co cztery lata), wystartowało 192 zawodników. Odbyły się również I Mistrzostwa Świata Open Kobiet. Na macie zdecydowanie dominowali Rosjanie. Wyniki na stronie www.kyokushinkaikan.org

Organizacja i poziom sportowy tych trzech zawodów stał na bardzo wysokim poziomie pokazując ogromną siłę największej organizacji karate kyokushin – IKO Kyokushinkaikan.

 

GALERIA