7 pucharów na turnieju w Nowej Sarzynie

14 czerwca 2014 roku w Nowej Sarzynie rozegrana została II edycja Ogólnopolskiego Turnieju karate kyokushin „IKO TATARIA CUP”. Udział wzięło 183 zawodników z 14 klubów: Bielsko – Biała, Brzostek, Tomaszów Lubelski, Jarosław, Krosno, Przeworsk, Zamość, Zielonka, Piaseczno, Chełm, Józefów, Rawa – Ruska z Ukrainy, Michalin i Leżajsk. Organizatorem był Leżajski Klub Kyokushin Karate. Swoim honorowym patronatem „TATARIĘ CUP 2014” objęli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Leżajski oraz Ambasada Japonii w Polsce. Sędzią głównym turnieju był Sensei Dariusz Burda 3 Dan.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 9 zawodników oraz senpai Marek Sawczuk jako sekundant. Krośnieńscy karatecy spisali się bardzo dobrze zdobywając 7 pucharów indywidualnie. Podobnie jak na niedawnych zawodach w Krośnie najlepiej zaprezentowały się Oliwia Krupa i Agata Kandefer które wygrały w kata i zajęły 2 miejsca w kumite.

Miejsca naszych zawodników:

Krupa Oliwia           1 miejsce w kata i 2 miejsce w kumite kadetek młodszych

Kandefer Agata      1 m. w kata i 2 m. w kumite młodziczek

Szybiak Maciej        1 m. w kata chłopców 2005 i młodsi

Pitera Zofia             3 m. w kumite dziewcząt 2005 – 2006

Sawczuk Jeremi    3 m. w kumite juniorów

Z klubu startowali również: Ryba Jolanta, Szubert Anna, Korona Mateusz i Pikuła Karol