Sukcesy na turniejach w Limanowej i Tomaszowie Lubelskim

23 maja 2015 roku w Limanowej Odbył się V Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „ONE WORLD ONE KYOKUSHIN” Udział wzięło 548 zawodników z 50 klubów z Polski, Austrii, Czech i Ukrainy. Organizatorem był ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa kierowany przez Sensei Arkadiusza Sukiennika. Sędzią głównym był Shihan Tadeusz Krygowski 5 Dan. Gościem honorowym Shihan Andrzej Drewniak 8 Dan – Wiceprezes Polskiego Związku Karate. Rywalizowano łącznie w 39 kategoriach wiekowych i wagowych w kata i kumite. W kumite od 10 lat.

 

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 19 zawodników, Sensei Adam Buczyński jako sędzia i rodzice startujących dzieci. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając indywidualnie 6 pucharów i 4 miejsce drużynowo ( 22 pkt.), ustępując tylko 1 punktem ekipie z Niepołomic która zajęła 3 miejsce.

 

Miejsca naszych zawodników:

Mielech Izabela            1 miejsce w kata dziewcząt 8 – 9 lat

Sypień Julia                  1 m. w kata dziewcząt 10 – 11 lat

Kandefer Agata           1 m. w kata młodziczek 14 – 15 lat

Sawczuk Jeremi           2 m. w kumite juniorów 16 – 17 lat

Korona Natalia            2 m. w kata dziewcząt 6 – 7 lat

Korona Karina 3 m. w kata dziewcząt 6 – 7 lat

 

Z klubu startowali również: Szubert Anna, Filipowicz Jagoda, Korona Mateusz, Fejkiel Szymon, Szybiak Maciej, Turek Dawid, Jasionowicz Julia, Zięba Izabela, Ornalik Konrad, Gryziec Wiktor, Gonet Maja, Krupa Oliwia i Machaj Paweł

 

Również 23 maja br. w Tomaszowie Lubelskim odbył się Międzynarodowy Turniej Second International Integration Cup Kyokushin Karate In Memory of Sosai Mas Oyama. W zawodach wzięło udział 225 osób z następujących sekcji: Biała Podlaska, Biłgoraj, Chełm, Chodel, Hubinek, Korytków Duży, Kraśnik, Krosno, Leżajsk, Lublin, Łabuńki, Łaszczów, Nałęczów, Płoskie, Radzyń Podlaski, Rawa Ruska, Stanisławów, Świdnik, Tomaszów Lubelski, Wohyń, Zamość.

 

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 4 zawodników i ich rodzice. Korczyńscy karatecy też godnie reprezentowali klub zdobywając indywidualnie 5 pucharów i w klasyfikacji drużynowej 21 punktów. Szczególnie należy wyróżnić Zosię Pitera która wygrała zarówno w kumite jak i w kata. Swoje cztery kolejne rywalki w kumite pokonywała przed czasem w kilkanaście sekund.

 

Miejsca naszych zawodników:

Pitera Zofia      1 miejsce w kata i kumite dziewcząt 2006 – 2007 do 25 kg

Pikuła Karol     1 m. w kumite chłopców 2006 – 2007 do 25 kg

Prajsnar Jakub 1 m. w kumite chłopców 2006 – 2007 do 30 kg

Prajsnar Patryk 3 m. w kumite kadetów 2002 – 2003 do 50 kg

GRATULUJEMY !!!