Udane zakończenie sezonu startowego w Nowej Sarzynie 13.06.2015r.

Krośnieńscy karatecy bardzo udanie zakończyli sezon startów 2014/2015 na III Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin „TATARIA CUP” w Nowej Sarzynie 13 czerwca 2015 roku. W zawodach wystartowało 184 karateka z czterech krajów: Mołdawii, Niemiec, Ukrainy i Polski z 17 klubów i ich filii z takich miejscowości jak  Wedel , Odessa, Połtawa, Kiszyniów, Zabrze, Chrzanów, Libiąż, Gliwice, Przeworsk, Bielsko Biała, Mielec, Gorzyce, Tarnobrzeg, Markowa, Jarosław, Sieniawa, Brzostek, Krosno, Jedlicze, Zręcin, Korczyna, Zielonka, Chełm, Limanowa, Nowa Sarzyna, Leżajsk, Sarzyna, Łętownia, Rudnik, Jeżowe, Zamość i Józefów. Organizatorem był Leżajski Klub Kyokushin Karate prowadzony przez Sensei Dariusza Burdę 3 Dan.

 

Zawody swoim patronatem objęli: Ambasada Japonii w Polsce, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Starosta Leżajski. Sędzią głównym zawodów był Sensei Dariusz Burda. Turniej w obecności Dyrektora MOSiR Pana Zdzisława Makowieckiego i Prezesa Leżajskiego klubu Pana Mirosława Hołdy otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Pan Jerzy Paul.

 

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowany był przez skromną 13 osobową ekipę zawodników, Shihan Romana Woźniaka jako sekundanta, Sensei Adama Buczyńskiego jako sędziego i rodziców startujących dzieci. Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania, zdobywając 14 pucharów indywidualnie ( 7 w kata i 7 w kumite) i 2 miejsce drużynowo.

Po raz kolejny najlepiej zaprezentowała się Oliwia Krupa wygrywając zarówno w kata jak i w kumite. Jakub Prajsnar wygrał w kumite i zajął 3 miejsce w kata ( pierwszy raz na podium w kata). W walce półfinałowej wygrał z rosyjskim zawodnikiem mieszkającym w Niemczech. Z kolei Zofia Pitera, w swoim stylu, wygrywała wszystkie swoje walki przed czasem. Zosia waży niecałe 25 kg a walczyła w kat. do 35 kg. Po turnieju w Piasecznie ma ksywkę … turbo.

 

Miejsca naszych zawodników

Krupa Oliwia                1 m. w kata i 1 m. w kumite kadetek do 45 kg

Prajsnar Jakub            1 m. w kumite i 3 m. w kata chłopców 2006 i mł. do 35 kg

Pitera Zofia                   1 m. w kumite dziewcząt 2006 i młodsze do 35 kg

Pikuła Karol                  1 m. w kumite chłopców 2006 i młodsi do 25 kg

Szubert Anna                1 m. w kata kadetek młodszych 2004 – 2005

Kandefer Agata             2 m. w kata i 3 m. w kumite młodziczek + 50 kg

Sawczuk Jeremi           2 m. w kumite juniorów do 65 kg

Mielech Izabela            2 m. w kata dziewcząt 2006 i młodsze

Szybiak Maciej              2 m. w kata chłopców 2006 i młodsi

Paradysz Korneliusz   2 m. w kata kadetów młodszych 2004 – 2005

Łączak Aleks                3 m. w kumite kadetów młodszych do 35 kg

GRATULUJEMY !!!

 

Drużynowo:

1. LKKK Leżajsk        162 pkt.

2. KKKK Krosno          62 pkt.

3. CHKKK Chrzanów  48 pkt.

 

Z klubu startowali również: Korona Mateusz i Fejkiel Szymon

 

 

www.krosno.pl

www.sport.wrotapodkarpackie.pl