• Aleks Łączak - Mistrzostwa Europy, Wrocław 2019

Zgrupowanie na Solinie i egzamin na stopnie kyu

W dniach od 17 do 19 czerwca 2016 roku w Ośrodku REWITA  (poprzednia nazwa WZW Jawor) na Solinie odbyło się coroczne zgrupowanie szkoleniowe Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Z klubu treningi prowadzili: shihan Roman Woźniak i sensei Ireneusz Kasza.

Program obozu obejmował: 4 treningi na hali, 2 wejścia na basen kryty, 2 dyskoteki (na świeżym powietrzu i w kawiarni), pieczenie kiełbasek, plażowa piłka siatkowa, korzystano z kajaków, rowerków wodnych, łódek, jachtu, kortu do tenisa ziemnego, tenisa stołowego, bilarda, siłowni na zewnątrz, plaży i zalewu Solińskiego. Wyjątkowo  dopisała pogoda, uczestnicy byli bardzo zadowoleni z pobytu.

Nową atrakcją w tym roku była tyrolka. Zlokalizowana jest ona nad Zatoką Drewnianą Jeziora Solińskiego w pobliżu zapory. Zjazd odbywa się pomiędzy dwoma brzegami zalewu i gwarantuje duży zastrzyk adrenaliny. Parametry tyrolki mówią same za siebie, zjazd 300 metrów + powrót 330 m, wysokość nad taflą jeziora 20 m.

22 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Korczynie odbyły się egzaminy na stopnie szkoleniowe kyu. W godzinach od 16.00 – 18.15 zdawały dzieci i młodzież do 14 lat a od 18.15 – 21.45 starsi. Na najwyższe stopnie kyu zdali:

1 kyu: Knap Wojciech
2 kyu: Ząbik Dariusz, Wielgos Robert, Telma Mariusz, Wilusz Piotr, Kopciuch Kamil, Sawczuk Jeremi i Bożek Gabriel
3 kyu: Dąbrowiecka Maura i Dobrzański Patryk
4 kyu: Machaj Paweł, Wojtowicz Paweł, Bęben Weronika, Kolanko Magdalena, Gonet Filip, Kasza Jakub i Pietruszka Ernest
 

Zdający na wyższe kyu mieli: tamashiwari ( łamanie desek) dowolną techniką, skok przez kij lub pas, pompki, brzuszki, krokodylki i mae tobi geri w piłeczkę zawieszoną na sznurku. Shihan Roman Woźniak wręczył certyfikat, pas i legitymację na 1 Dan sensei Adolfowi Pasterczyk. Sensei Dolek zdał egzamin na 1 Dan w Nałęczowie w lutym br.

Gratulujemy wszystkim nowych stopni w karate kyokushin. OSU