Srebro i dwa razy brąz na Pucharze Europy w Lublinie

W dniach 26 – 27 listopada 2016 roku w Lublinie odbyły się XV Mistrzostwa Europy Open i Puchar Europy Karate Kyokushin w kategoriach kumite, kata, oraz kata team. W obu imprezach udział wzięło około 600 zawodników z 17 krajów europejskich. Imprezę zaszczycił swoją obecnością Kancho Shokei Matsui – Prezydent IKO Kyokushinkaikan oraz Shihan Katsuhito Gorai. Organizatorem zawodów był Lubelski Klub Kyokushin Karate prowadzony przez Shihan Jacka Czerńca. W sobotę odbyły się Mistrzostwa Europy Open, czyli turniej najlepszych europejskich zawodników karate kyokushin IKO bez podziału na kategorie wagowe.

W niedzielę  w Pucharze Europy Juniorów 10 – 17 lat, Krośnieński Klub Kyokushin Karate, pod przewodnictwem shihana Romana Woźniaka, reprezentowało siedmiu zawodników – dwoje w kumite i pięcioro w obydwu kategoriach: kata i kumite. Do Lublina przyjechał także sensei Marek Sawczuk, któremu dziękujemy za sędziowanie podczas Pucharu Europy.

Niewątpliwie największy sukces, odniosła Oliwa Krupa, której dwukrotnie wręczano puchary i medale: srebrny i brązowy. Podczas kumite, Oliwka, wykazała się niezwykła dojrzałością realizując, opracowany wcześniej z shihanem, plan pokonania przeciwniczek. W eliminacjach wygrała przez mawashi geri jodan, a w półfinale, skutecznie i przed czasem udowodniła swoją wyższość nad rywalką przez hiza geri chudan, jednakże w finałowym starciu, Ukrainka – aktualna Mistrzyni Europy, okazała się bardziej skuteczna i nasza Oliwka została wicemistrzynią kategorii kumite, za co jej serdecznie dziękujemy, wyrażając podziw dla jej hartu ducha, woli walki i dziękując za odwagę w podejmowaniu coraz to trudniejszych wyzwań na macie.

W kategorii kata Oliwia zdobyła brąz, mając taką samą ilość punktów co zdobywczyni drugiego miejsca, o końcowej lokacie zadecydowała nota odrzucona. Po razy kolejny – wielkie gratulacje!

Zosia Pitera to druga zawodniczka, która do swojej imponującej kolekcji trofeów, dodała brąz Pucharu Europy 2016 w kategorii kumite. Pierwszą walkę wygrała przed czasem, w drugim pojedynku, sędzia prowadzący na macie zdecydował (przy dwóch głosach na remis i dwóch na rywalkę) o zwycięstwie rywalki Zofii, która wygrała tą kategorię. Zosia była najlżejszą zawodniczką w swojej kategorii.