Drużynowe złoto w Zakopanem

3 grudnia 2016 roku w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem odbył się Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Tatr „One World One Kyokushin”. W zawodach wystartowało około 150 zawodników z 8 klubów:  Biała Podlaska, Bielsko – Biała, Krosno, Limanowa, Lublin, Nowy Sącz, Radzyń Podlaski i Zakopane. Organizatorem był Tatrzański Klub Kyokushin Karate prowadzony przez sensei Grzegorza Popiołka a sędzią głównym sensei Edward Urbańczyk.

Podczas Turnieju w stolicy Tatr Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało  18 zawodników, którym wsparcie zapewnili sensei Adam Buczyński i sensei Marek Sawczuk (nasi sensei  również udzielali się w roli sędziów).

Ten 22. wyjazd na zawody karate w tym roku okazał się niezwykle udany – nasi najmłodsi karatecy przywieźli z turnieju 20 pucharów indywidualnie   – tak imponujący wynik pozwolił na zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej – drugie miejsce zajął  Limanowski KKK, na najniższym stopni podium uplasowali się Gospodarze Turnieju.

Na wyjątkowe wyróżnienie zasługuje troje naszych zawodników: Oliwia Krupa, Aleks Łączak i Jakub Prajsnar – to waleczne trio zdobyło łącznie 6 złotych medali – każdy z nich sięgnął po najwyższy laur w kategoriach kata i kumie. Jest to nie lada wyczyn taki „hat-trick” podczas rywalizacji karate – słowa uznania i szacunku dla naszych podwójnych „złotych” fighterów.

Ostanie w tym roku zawody i ilość zdobytych na nich medali idealnie odzwierciedlają i podsumowują cały rok 2016, który był pełen sukcesów, powodów do dumy z poziomu wytrenowania naszych zawodników, ich  wewnętrznej motywacji i samodyscypliny. Zaangażowanie trenujących,  ciężka praca, nieraz pełne wyrzeczeń uczestnictwo w treningach i zawodach sprawiają, iż Krośnieński KKK rośnie w siłę –  dzięki ich sukcesom wielokrotnie, rywalizując z uznanymi Klubami Kyokushin Karate, obejmowaliśmy pozycję drużynowego lidera.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy godnie reprezentowali Krośnieński KKK podczas tegorocznych zawodów –  jak mawiał Masutatsu Oyama, wygrana czy przegrana nie ma znaczenia, ważne jest doskonalenie samego siebie – a nasi karatecy nie dość, że bardzo często wygrywają to i nieustannie dążą do doskonałości w tej pięknej sztuce, jaką jest kyokushin karate.

Miejsca na podium naszych zawodników:

 

Kumite

kata

Krupa Oliwia

1

1

Łączak Aleks

1

1

Prajsnar Jakub

1

1

Mielech Izabela

2

1

Korona Karina

1

3

Pikuła Karol

1

 

Szyndak Aleksandra

 

1

Gazda Emilia

3

2

Bernacki Szymon

2

 

Bilska Wiktoria

 

2

Pitera Zofia

3

 

Sudyka Adrian

3

 

Bilski Dominik

3

 

Szybiak Maciej

 

3

Z klubu startowali również; Szubert Anna, Prajsnar Patryk, Ornalik Konrad i Ornalik Jakub

WYNIKI

www.sport.wrotapodkarpackie.pl