Mistrzostwa Polski w Lublinie

21 października 2017r. w Lublinie, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14-15 lat) i  Mistrzostwa Polski Open Seniorów. Organizatorem zawodów był, prowadzony przez shihan Jacka Czerńca, Lubelski Klub Kyokushin Karate, współorganizatorem Okręgowy Związek Karate w Lublinie. Do rywalizacji o mistrzowskie tytuły przystąpiło 196 zawodników z 58 klubów. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało dwóch zawodników: Oliwia Krupa (junior młodszy, kata i kumite) oraz Kryspin Paradysz (kata seniorzy). Opiekunem zawodników był shihan Roman Woźniak, który wraz z sensei Markiem Sawczukiem, sędziował zawody.

Oliwia w kategorii kata, rywalizując z 21 zawodniczkami, uplasowała się na 9. miejscu – to udany debiut podczas Mistrzostw Polski. W kumite (do 55 kg)  Oliwka wygrała pierwszą walkę, w drugim pojedynku o podium, uległa kontuzji, jednakże mimo bólu, dotrwała do końcowego gongu.

Kryspin Paradysz, w kategorii kata seniorów, po wykonaniu tsuki no kata, pewnie awansował do II tury – ostatecznie musiał zadowolić się szóstym miejscem, co jak na debiut w zawodach tak wysokiej rangi, jest dobrym wynikiem.

Ktoś powiedział, że debiutując w Mistrzostwach Polski pierwszy raz jedzie się po naukę, zaś kolejnym razem przywozi się medale. Tak się stało w przypadku naszych reprezentantów i wierzymy, że za rok druga cześć powyższego powiedzenia się sprawdzi i że z swoich drugich Mistrzostw wrócą z medalami.

Zadanie finansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego.

WYNIKI