Oliwia brązową medalistką Pucharu Europy w Bukareszcie

W dniach 25 – 26 listopada 2017r. w rumuńskiej stolicy odbyły się 16 – naste Mistrzostwa Europy Open  IKO oraz Puchar Europy Juniorów Kyokushin Karate. Organizatorem zawodów był IKO Brand Chief shihan Florian Toader. W rywalizacji (kategorie kata i kumite) udział wzięło około 600 zawodników z 17 krajów.

Sześcioosobowa reprezentacja Krośnieńskiego  Klub Kyokushin Karate, pod wodzą shihana Romana Woźniak i Rodziców startujących dzieci, do Bukaresztu wyruszyła już w czwartek rano. Po piątkowej weryfikacji przyszedł czas na zwiedzanie stolicy Rumunii i na koncentrację  przed sobotnią rywalizacją.

W kata brąz wywalczyła Oliwia Krupa, której imponujące zdjęcie mae geri, podczas wykonywania pinian sono ni w pierwszej turze rywalizacji, zamieścił Portal Karate Kyokushin.

Wiktoria Bilska zajęła piąte miejsce, aby wejść do finałowej czwórki zabrakło Jej 0,5 pkt. noty odrzuconej. Pozostali nasi reprezentacji Jakub Prajsnar, Aleks Łączak i Karol Pikuła nie mieli tym razem szczęścia w rywalizacji kata.

W kumite nie udało się wywalczyć miejsca medalowego żadnemu z naszym fighterów. Jakub Prajsnar, jako jedyny, wygrał swoją pierwszą walkę przed czasem, by później nieznacznie ulec reprezentantowi z Bułgarii. Aleks Łączak pierwszą walkę wygrał przez niestawienie się na matę przeciwnika, a w drugiej uległ Węgrowi. Pozostali zawodnicy przegrali swoje pierwsze pojedynki: Karol Pikuła uległ mołdawskiemu reprezentantowi, Zofia Pitera i Wiktoria Bilska  przegrali z późniejszymi mistrzami w swoich kategoriach, Oliwka zaś musiała uznać wyższość wicemistrzyni.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, a szczególnie Oliwce za podium na zawodach tak wysokiej rangi.

WYNIKI Pucharu Europy

WYNIKI Mistrzostw Europy Open

www.krosno.pl

www.sport.wrotapodkarpackie.pl