Turniej w Chełmie i Zambrowie 10 i 11 marca 2018r.

Ośmiu najmłodszych zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy ze względu na wiek, nie mogli uczestniczyć w Mistrzostwach Makroregionu Południowego w Krośnie, udali się w sobotę 10 marca do Chełma, na Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin IKO o Puchar Wójta Gminy Chełm. Organizatorem zawodów był Klub Karate Kyokushin KANKU w Chełmie, Wójt Gminy Chełm, a współorganizatorem Okręgowy Związek Karate w Lublinie. W zawodach wystartowało 203zawodników, z 10 klubów karate kyokushin, z województwa lubelskiego i podkarpackiego. Sędzią głównym był shihan Krzysztof Policha.

Konkurencja kata została rozegrana w kategoriach dziewczęta i chłopcy, bez podziału na wiek. W kategorii dziewcząt, liczącej 52 zawodniczki, Izabela Mielech zajęła III miejsce. Trzeba nadmienić, że Iza jest z rocznika 2007, a najstarsze zawodniczki  z 2003. W wyróżnionej  ósemce znalazła się również nasza najmłodsza zawodniczka, Jola Śmietana, rocznik 2010, która zajęła VI miejsce. W kategorii chłopców, liczącej 48 zawodników, Maciej Szybiak zajął ósme miejsce.

W kategorii kumite dziewcząt zawodniczki Krośnieńskiego KKK fazę eliminacyjną przeszły jak burza, większość walk wygrywając przez ippon lub wazari. Emilia Gazda i Blanka Trybus wygrały swoje kategorie. Iza Mielech  i Karina Korona, które startowały w jednej kategorii wagowej, spotkały się dopiero w finale. Po bardzo emocjonującej walce, złoto wywalczyła Iza, a srebro Karina. Jola Śmietana w swojej kategorii zdobyła brązowy medal.

W kategorii chłopców na szczególne wyróżnienie zasługuje Karol Pikuła, który zajął I miejsce, wszystkie swoje walki wygrywając przed czasem.

Z Klubu startowali również Antoni Przybyła, któremu tym razem zabrakło trochę sportowego szczęścia, aby znaleźć się w strefie medalowej.

Miejsca zawodników Krośnieńskiego KKK:

Imię i nazwisko

Kumite

Kata

Izabela Mielech

1

3

Karol Pikuła

1

 

Emilia Gazda

1

 

Blanka Trybus

1

 

Karina Korona

2

 

Jolanta Śmietana

3

6

Maciej Szybiak

 

8

Po zdobyciu dwóch medali w Chełmie Iza wywalczyła kolejne dwa puchary, tym razem złoto w kata i brąz w kumie podczas IV Międzynarodowego Turnieju o Puchar Burmistrza Zambrowa 11 marca 2018 roku w Zambrowie. W zawodach udział wzięło 252 zawodników z 22 klubów. Sędzią głównym był shihan Jan Mazurkiewicz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki

www.krosno.pl